جزیره قشم میزبان نخستین اردوی کایت فویل کشور

rsz toby1460 1024x683 - جزیره قشم میزبان نخستین اردوی کایت فویل کشور
اولین اردوی کایت فویل ایران

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم ، جلیل حق‌گویان با اعلام این مطلب اظهار داشت: هیات قایقرانی منطقه آزاد قشم به مدت پنج روز میزبان پنج ورزشکار از استان‌های بوشهر، هرمزگان و دو منطقه آزاد کیش و قشم برای این اردوی تمرینی است.
وی به پیش رو بودن بازی‌های آسیایی 2022 هانژو چین و المپیک 2024 پاریس اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقات کلاس کایت فویل کایت بردینگ در این رویدادها فرصتی مناسب برای برنامه‌ریزی و آماده کردن ورزشکاران کشور برای حضور و کسب مدال در این مسابقات است.
به گفته حق‌گویان، تمرکز بر رشته‌های ورزشی المپیکی دریایی متناسب با شرایط محیطی و اقلیمی جزیره می‌تواند کشورمان را به کسب مدال‌های رنگارنگ آسیایی و جهانی نزدیک کند.
مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم در توضیح بیشتر عنوان کرد: کایت بردینگ یکی از رشته‌های زیرمجموعه سیلینگ(بادبانی) است که از سال 2024 در رقابت‌های المپیکی حضور خواهد داشت.
گفتنی است، نخستین مرحله اردوی تمرینی کایت فویل کشور از تاریخ 16 تا 19 دی‌ماه 1399 به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار می‌شود.
جزیره قشم به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره خاورمیانه می‌تواند یکی از مهم‌ترین قطب‌های توسعه ورزش‌های دریایی و بادبانی در کشور و خاورمیانه باشد.

منبع
سازمان منطقه آزاد قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا