موضوعات داغ

بیانیه و تصمیات اولین گردهمایی بادبانی خلیج فارس منتشر شد

WhatsApp Image 2020 03 30 at 17.59.08 1024x683 - بیانیه و تصمیات اولین گردهمایی بادبانی خلیج فارس منتشر شد
بیاینه و تصمیمات اولین گردهمایی بادبانی خلیج فارس

دبیرخانه جامعه سیلینگ خلیج فارس بعد از جلسه دوشنبه 17 فروردین 1399، بیانیه رسمی اولین گردهمایی بادبانی خلیج فارس در بهمن ماه سال 98 را منتشر کرد که بر اساس آن هیئت های قایقرانی استانهای حوزه خلیج فارس (هرمزگان ، بوشهر ، لنگه ، کیش و قشم) توافق کردند در جهت توسعه رشته ورزشی سیلینگ (بادبانی) نسبت به یکپارچه سازی فعالیت های مرتبط و استفاده از ظرفیت های مشترک گام بردارند.

نسخه ای از این بیانیه و تصمیمات مشترک علاوه بر ارسال به فدراسیون قایقرانی ایران ، جهت بهره برداری نیز به اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان ، اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر ، اداره ورزش و جوانان شهرستان لنگه ، موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش و مدیریت ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم ارسال گردیده است.

بیانیه و تصمیات اولین گردهمایی بادبانی خلیج فارس به شرح زیر است:

منت خدای را که به همت ورزشکاران ، مربیان و مسئولین کمیته ها و کلاسهای بادبانی استانهای حوزه خلیج فارس و با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم توفیق برگزاری اولین گردهمایی (سمپوزیوم) بادبانی خلیج فارس در دهم بهمن ماه 1398 میسر گردید و به طرح مشکلات و ارائه راهکارهای برون رفت از بن بست عدم توسعه بادبانی در استانهای حوزه خلیج فارس پرداخته شد .

با عنایت به مباحث مطروحه و ارائه گزارشات ارزشمند برای تبیین و واکاوی شرایط موجود ، بدینوسیله بندهای این بیانیه با هدف خلاصه کردن مطالبات و راهکارهای مطرح شده و بعنوان نقشه راه برای فعالیت های آتی که مورد اجماع و توافق قاطبه شرکت کنندگان در این گردهمایی و امضاء کنندگان بیانیه است ، به شرح ذیل ارائه می گردد :

 • همچنان فدراسیون کانو ، روئینگ و بادبانی (قایقرانی) ایران بعنوان نهاد حاکمیتی ورزش و کلاسهای بادبانی ایران (مورد تایید کمیته ملی المپیک) به رسمیت شناخته می شود.
 • با توجه به قرار گیری تمام بخش شمالی خلیج فارس در حوزه جغرافیای سیاسی ایران با 1800 کیلومتر خط ساحلی ، تاریخ ، فرهنگ کهن و غنی دریانوردی بادبانی مردمان این خطه و وجود ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان ورزشی و گردشگری ورزشی ، با حضور هیئت قایقرانی استان هرمزگان ، هیئت قایقرانی استان بوشهر ، هیئت قایقرانی منطقه آزاد قشم ، هیئت قایقرانی منطقه آزاد کیش و هیئت قایقرانی بندرلنگه ، مجمعی با عنوان “جامعه سیلینگ خلیج فارس با هدف تمرکز بر مدیریت و توسعه رشته ها و کلاسهای بادبانی در مناطق مذکور تشکیل می گردد.
 • اعضای جامعه سیلینگ خلیج فارس نسبت به تشکیل صندوق توسعه سیلینگ خلیج فارس با هدف مدیریت/حمایت مالی از طرح ها و برنامه های مصوب اعضاء اقدام خواهد نمود.
 • به جهت هم افزایی و استفاده از امکانات ، تجهیزات و نیروهای متخصص ، مقرر گردید اعضاء نسبت به اجرای برنامه های مشترک آموزشی ، اردوهای تمرینی ، مسابقات سیلینگ اقدام نمایند . این امر از طریق پیشنهاد و تصویب تقویم ورزشی سالیانه جامعه صورت خواهد گرفت.
 • کلیه اعضای جامعه موافقت نمودند نسبت به تغییر لوگو هیئت ها و درج علامت سیلینگ (بادبانی) در آن اقدام نمایند.
 • با توجه به ناتوانی و ضعف شدید اطلاع رسانی و رسانه های بازتاب دهنده رویدادهای ملی و بین المللی و دانش تخصصی سیلینگ ، رسانه های تخصصی (شامل وب سایت و شبکه های اجتماعی) با عنوان IRANSAILING ایجاد و بعنوان رسانه رسمی جامعه فعالیت نماید.
 • کلیه اعضاء موافقت نمودند جهت برنامه ریزی مناسب و استفاده حداکثری از زیرساخت ها و تجهیزات موجود ، نسبت به ارائه گزارش کلیه تجهیزات ، امکانات ، نیروی تخصصی و ورزشکاران خود اقدام نمایند.
 • از فدراسیون کانو ، روئینگ و بادبانی (قایقرانی) ایران درخواست می گردد نسبت به افزایش پوشش رسانه ای (شامل وب سایت رسمی فدراسیون، خبرگزاری ها ، رسانه های مکتوب، رسانه های تصویری و شنیداری) از پیشکسوتان ، مربیان و ورزشکاران طی یک برنامه هدفمند و مشخص با ضرایب کمی قابل سنجش اقدام و نتایج آنرا به اطلاع جامعه برساند.
 • از فدراسیون کانو ، روئینگ و بادبانی (قایقرانی) ایران درخواست می گردد آمار دقیق کلیه امکانات ، تجهیزات مرتبط به کلاسهای مختلف سیلینگ موجود در کشور (متعلق به خود) را با تعیین محل نگهداری/استفاده جهت اطلاع از توزیع مناسب به اطلاع جامعه برساند.
 • از فدراسیون کانو ، روئینگ و بادبانی (قایقرانی) ایران درخواست می گردد گزارش وضعیت عضویت و جایگاه ایران در فدراسیون سیلینگ آسیا (ASAF) و فدراسیون جهانی سیلینگ (World Sailing) را در اختیار جامعه قرار دهد.
 • از فدراسیون کانو ، روئینگ و بادبانی (قایقرانی) ایران درخواست می گردد برنامه مدون آن فدراسیون مبنی بر توسعه سیلینگ در ایران و بخصوص حوزه خلیج فارس را جهت همسویی برنامه ها در اختیار جامعه قرار دهد.
 • اعضای جامعه توافق نمودند جلسه بعدی اعضا جهت پیگیری امور و ارائه گزارش موضوعات فوق الذکر به میزبانی هیئت قایقرانی استان بوشهر برگزار گردد.

 

درنهایت با اتکال به درگاه خداوند متعال تمامی اعضای جامعه سیلینگ خلیج فارس متعهد شدند که تمام عزم خود را جزم نموده و با دقت تمام و پشتکار، اقدامات لازم را برای تحقق کلیه مفاد این بیانیه به کار ببدند. ان شالله

دکمه بازگشت به بالا