موضوعات داغ

المپیک توکیو سیلورهای آسیایی خود را در پنج کلاس سیلینگ شناخت

yandy311793 - المپیک توکیو سیلورهای آسیایی خود را در پنج کلاس سیلینگ شناخت

مسابقات آزاد مصنع عمان که توسط Oman Sail میزبانی شده بود بعد از شش روز هیجان انگیز به پایان رسید و علاوه بر تعیین   مدال آوران رویداد ، تکلیف سهمیه های المپیک توکیو در پنج کلاس مشخص شد.

مدال طلای کلاس 49er توسط تیم هند بدست آمد که برای چهارمین روز متوالی در صدر جدول قرار گرفته بودند و به المپیک راه یافتند. تیم هنگ کنگ در جایگاه دوم و تیم میزبان (عمانی) توسط موساب الهادی و ولید الکندی به جایگاه سوم رسیدند و مدال برنز کلاس را از آن خود کردند.

چینی ها در کلاس 49er FX با پیروزی بر همسایه هنگ کنگی خود ، جای خود را در توکیو رزرو کردند. هند نیز پس از نمایش قدرتمند در مسابقه نهایی ، مسابقات را در جایگاه سوم به پایان رساند.

“رایان لو جون هان” از سنگاپور پس از تسلط بر ناوگان لیزر در تمام هفته و سهولت پیروزی امروز در مسابقه مدال ، مقام برتر کلاس لیزر را بدست آورد و جایگاه خود را در توکیو بدست آورد. “ویشنو ساراوانان” هند ستاره مسابقه بود و با کسب مدال نقره در مکان دوم ایستاد. “کراتی بوالونگ” از تایلند با کسب مدال برنز در جایگاه سوم ایستاد.

yandy311792 - المپیک توکیو سیلورهای آسیایی خود را در پنج کلاس سیلینگ شناخت
مسابقات آزاد مصنع عمان – کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو

طلای کلاس لیزر رادیال پس از اینکه “ساولون” هلندی با یک امتیاز از “نترا کومانان” هندی پیش افتاد ، به وی تعلق گرفت . اما با توجه به اینکه وی بعنوان سیلور مهمان دراین رویداد حضور داشته بود ، “نترا کومانان” هندی (نفر دوم) و استفانی نورتون هنگ کنگی (نفر سوم) در مسیر توکیو 2020 قرار گرفتند.

در مسابقه مدال RS:X مردان ، ویندسرفر تایلندی “تاتاپونگ فونوپرات” به مرحله آخر رسید و امروز با یک عملکرد راحت توانست جایگاه اول را کسب نموده و مدال طلا را بدست آورد. “یانسی کایبیگان” از فیلیپین مدال نقره و “ناوین سینگزارت” تایلندی مدال برنز را بدست آورد.

در RS:X زنان در تمام طول هفته رقابت جدی بین “آماندا ننگ لینگ کای” سنگاپوری و “شاریزان ناپا” از فیلیپین در جریان بود. سنگاپوری ها در نهایت با یک عملکرد هیجان انگیز موفق به پیروزی شدند و طلا را به خانه بردند. “شاریزان ناپا” مدال نقره را به فیلیپین برد و “ایشواریا گانش” از هند سوم شد و مدال برنز را از آن خود کرد.

“آماندا ننگ لینگ کای” از سنگاپور فاش کرد که پیش از مسابقات بدلیل سقوط دچار آسیب زانو شده بود و در طول هفته درد زانوی شدیدی را تحمل کرده است تا در مسابقات زنان RS: X پیروز شود. او با کمک مربی و زانوبند و همچنین حمایت از خانه ، با عبور از سد درد برای گرفتن طلا و راهیابی به المپیک در تابستان امسال ، دومین حضور خود در بازی های المپیک را پس از المپیک 2016 ریو تجربه خواهد کرد.

دکتر خامس الجابری ، مدیر عامل Oman Sail  که در مراسم اهدای جایزه صحبت می کرد ، گفت: “شما با هدف افتخار برای کشور خود و ورود به المپیک توکیو به عمان آمدید. هر رقیب اینجا به طور چشمگیری به چالش کشیده شد و مهارت ها و اشتیاق فوق العاده ای را برای ورزش سیلینگ نشان داد. امیدواریم در طول اقامت خود در اینجا ، از مهمان نوازی فرهنگ عمانی لذت برده باشید و تمام پشتیبانی مورد نیاز را از تیم فنی Oman Sail دریافت کرده باشید. منتظر استقبال شما در آینده به عمان هستیم. “

مسابقات سیلینگ (بادبانی) آزاد مصنع عمان به عنوان آخرین رویداد کسب سهمیه المپیک برای سیلورهای آسیایی و آفریقایی پس از لغو مسابقات کسب سهمیه ابوظبی بعلت بیماری کووید 19، از تاریخ 12 لغایت 19 فروردین 1400 برگزار شد. ایران با یک نماینده در کلاس لیزر در این رقابت ها حاضر شده بود.

 

منبع
Asian Sailing
دکمه بازگشت به بالا