موضوعات داغ

سیلینگ نخستین ورزش المپیکی مطابق با اعلامیه برابری جنسیتی ورزشی

UN announce WST web - سیلینگ نخستین ورزش المپیکی مطابق با اعلامیه برابری جنسیتی ورزشی

فدراسیون جهانی سیلینگ ، بدنه حاکم بر این ورزش به اولین ورزش المپیک تبدیل شده است که اعلامیه برابری بانوان سازمان ملل را امضاء نموده است.

امضای اعلامیه پس از انتشار بررسی برنامه راهبردی در مورد بانوان در فدراسیون جهانی سیلینگ صورت می‌گیرد. این گزارش برابری جنسیتی را بررسی می‌کند و پرونده‌ای را برای تغییر در پرداختن به اختلافات در این ورزش مورد بررسی قرار می‌دهد و در روز جهانی زن، فدراسیون جهانی سیلینگ این گام مهم را بسوی برابری جنسیتی در این ورزش برداشته است.

فدراسیون جهانی سیلینگ به کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون اسکواش حرفه‌ای، کریکت استرالیا، شورای ورزش و قهرمانان مرد امریکا برای تغییر در ورزش به عنوان امضا کنندگان اولیه اعلامیه ملحق می‌شود.

تعهد جهانی و چشم انداز کلی برای اعلامیه برابری زنان در سازمان ملل متحد در اعلامیه برابری نسل ، ریشه در اعلامیه و بسترهای عملیاتی پکن در سال 1995 دارد که اهداف توسعه پایدار را آگاه می سازد – به ویژه هدف 5 ، “رسیدن به برابری جنسیتی و توانمندسازی همه زنان و دختران”.

با امضای اعلامیه فدراسیون جهانی سیلینگ متعهد به اقدامات اساسی، صریح و قابل‌اندازه‌گیری است که از جنبه‌های مربوط به اصول حمایت می‌کند. اولین اقدام فدراسیون جهانی سیلینگ در این زمینه، تدوین یک منشور تساوی جنسیتی است که در مرکز این سازمان قرار خواهد گرفت. این منشور شامل سیاست هایی برای از بین بردن همه اشکال تبعیض جنسیتی و تعصب است. این رویکرد مطابق با دستور کار IOC 2020 ، نقشه راهبردی استراتژیک جنبش المپیک است.

دامنه سیاست های این منشور شامل موارد زیر خواهد بود: تکامل ورزش سیلینگ در تمام رشته ها برای بهبود و افزایش مشارکت ، عملکرد و شرایط ورزشکاران زن ، بازنشستگی از مشاغل حرفه ای زنان ورزشکار ، توسعه سیلینگ بانوان در بین فدراسیون های ملی ، افزایش نمایندگی و سهم زنان در مدیریت سیلینگ ، مدیریت و نقش های فنی.

کیم اندرسن ، رئیس فدراسیون جهانی سیلینگ اظهار داشت ، “فدراسیون جهانی سیلینگ از گزارش World Sailing Trust و توصیه های آن هنگام انتشار استقبال کرد. امروز یک گام مثبت دیگر به جلو برای فدراسیون جهانی سیلینگ است زیرا ما به تعهد خود در حمایت از زنان در سیلینگ ، افزایش مشارکت زنان و دستیابی به برابری جنسیتی ادامه می دهیم. “

دی کافاری ، رئیس World Sailing Trust ، گفت: “آنچه خیلی آشکار شد ، هنگامی که World Sailing Trust  بررسی استراتژیک را منتشر کرد ، این بود که World Sailing باید گامی اساسی به جلو بردارد.

وی گفت: “با” رهبری از جبهه “و هماهنگی عمومی با بانوان سازمان ملل ، این روند را آغاز می کنیم و بسیار امیدوارم که این یک سیگنال روشن برای ورزش باشد که برابری جنسیتی باید در تمام تصمیم گیری های ما مقدم و محور باشد. “

جنیفر کوپر از سازمان ملل متحد ، افزود: “ما با علاقه بسیار زیادی بررسی استراتژیک انجام شده توسط World Sailing Trust را می خوانیم و از بررسی جامع و شفاف آن از وضعیت برابری جنسیتی در ورزش قدردانی می کنیم. ما از صمیم قلب از توصیه هایی برای رسیدگی به این مسائل در سیلینگ حمایت می کنیم.

“ما خوشحالیم که از فدراسیون جهانی سیلینگ به عنوان اولین امضا کننده ورزش المپیک استقبال می کنیم و بسیار مشتاقانه منتظر همکاری با آنها برای توسعه مسیرهای دستیابی به اصول اعلامیه هستیم.”

اعلامیه حقوق زنان سازمان ملل متحد براساس شش اصل که برای برنامه اقدام پکن تنظیم شده‌اند براساس شش اصل استوار است:

  • اصل شمار ۱: تلاش سیستماتیک برای ترویج رهبری زنان و برابری جنسیتی در مدل‌های راهبری
  • اصل ۲: تلاش‌های برای پیش‌گیری و واکنش به خشونت علیه زنان و دختران در ورزش و از طریق ورزش
  • اصل شماره ۳: تلاش برای بستن شکاف در سرمایه‌گذاری در ورزش زنان و ترویج فرصت‌های اقتصادی برابر برای زنان و
  • اصل شماره ۴: تلاش‌های برای ترویج مشارکت برابر زنان و نمایش بدون تعصب در رسانه‌های ورزشی، از جمله ارتباطات برای حذف رفتارهای کلیشه‌ای جنسیتی و ترویج الگوهای
  • اصل شماره ۵: تلاش‌های برای حمایت از فرصت‌های برابر برای دختران در ورزش، فعالیت فیزیکی و تربیت‌بدنی
  • اصل شماره ۶: موافقت با نظارت سیستماتیک و گزارش عمومی درباره پیشرفت به طور سالانه

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برابری نسل زنان سازمان ملل – اینجا

منبع
World Sailing Trust

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا