موضوعات داغ

عمان میزبان پنجاهمین دوره مسابقات سیلینگ جوانان جهان 2021 شد

oman sail - عمان میزبان پنجاهمین دوره مسابقات سیلینگ جوانان جهان 2021 شد
عمان میزبان مسابقات سیلینگ جوانان جهان 2021

به گزارش ایران سیلینگ ، فدراسیون جهانی سیلینگ اعلام کرد که پنجاهمین دوره مسابقات جهانی سیلینگ (بادبانی) جوانان Hempel از تاریخ 11 لغایت 18 دسامبر 2021 (20 لغایت27 آذر 1400 ) در شهر مصنع عمان برگزار خواهد شد.
شهر ورزشی مصنع میزبان چندین رویداد سیلینگ (بادبانی) المپیکی ، از جمله مسابقات جهانی لیزر در سال 2013 و مسابقات جهانی RS:X در سال 2015 بوده است. در آوریل سال جاری ، این شهر میزبان مسابقات آزاد مصنع 2021 که یک مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو 2020 برای آفریقا آسیایی بود.
مصنع که در حدود 100 کیلومتری شمال فرودگاه بین المللی مسقط واقع شده است ، یک مکان ورزشی سطح بالا و هدفمند است که می تواند میزبان رویدادهای بزرگ و صدها ورزشکار باشد. این شهر به دلیل شرایط سیلینگ با کیفیت بالا در تمام طول سال مشهور است. در ماه دسامبر ، دما به طور متوسط در حدود 24 درجه سانتیگراد انتظار می رود ، در حالی که متوسط سرعت باد در حدود 10 تا 17 گره است.

آقای لی ، رئیس جهانی سیلینگ گفت: “برای پنج دهه گذشته ، مسابقات جهانی سیلینگ جوانان این فرصت را به ورزشکاران جوان از سراسر جهان داده است تا استعدادهای خود را به نمایش بگذارند و خود را در برابر بهترین رقبا بسنجند.
“این رویداد همچنین به سیلورهای جوان اجازه می دهد تا در مورد اهمیت ورزش و رقابت منصفانه بیاموزند و دوستی مادام العمر را با همفکران خود از تمام گوشه و کنار جهان ایجاد کنند. این یک رویداد بسیار مهم در تقویم ما است و ما بسیار خوشحالیم که می توانیم میزبان امسال را معرفی کنیم. من اطمینان دارم که Oman Sail یک نمایش خارق العاده را به نمایش می گذارد. “

Archive image 2014 Laser Youth World Championships2014 1024x664 - عمان میزبان پنجاهمین دوره مسابقات سیلینگ جوانان جهان 2021 شد

دیوید گراهام ، مدیر ارشد اجرایی در فدراسیون جهانی ، گفت: “سیلورها در این رویداد ستارگان آینده ورزش ما هستند و ما قصد داریم بهترین تجربه ممکن را برای آنها فراهم کنیم. ما واقعاً از پیشنهادات عمان و مالتا تحت تأثیر قرار گرفتیم و این یک انتخاب دشوار برای هیئت ارزیابی بود ، هر دو مکان مهارت میزبانی یک قهرمانی به یاد ماندنی را نشان دادند.
“امکانات برجسته عمان و شرایط سیلینگ به ساخت این رویداد جهانی به یادماندنی برای همه افراد کمک خواهد کرد.”
دکتر خامیس الجابری ، مدیر ارشد اجرایی در Oman Sail ، گفت: “ما خوشحالیم که به دنبال یک روند پیشنهاد بسیار رقابتی ، به عنوان کشور میزبان برای مسابقات جهانی سیلینگ (بادبانی) جوانان جهان 2021 که توسط همپل ارائه شد ، انتخاب شدیم. عمان سابقه اثبات شده در میزبانی رویدادهای مهم ورزشی بین المللی دارد و ما مشتاقانه منتظر استقبال از بهترین سیلورهای جوان از سراسر جهان هستیم تا در اواخر امسال مهمان نوازی افسانه ای و باشکوه را تجربه کنیم.

آخرین مسابقات جهانی سیلینگ جوانان در سال 2019 در گیدنیا ، لهستان برگزار شد ، جایی که 409 ملوان از 66 کشور در 9 رویداد جوانان از جمله بخش های پسر و دختر در کلاسهای 29er ، 420 ، RS: X ، لیزر رادیال و همچنین مسابقات کلاس Multihull Mixed ، Nacra 15 به رقابت پرداختند . قرار بود که رویداد سال 2020 در دسامبر سال 2020 در سالوادور برزیل برگزار شود ، اما متأسفانه به دلیل همه گیری کووید 19 لغو شد.

مسابقات سیلینگ قهرمانی نوجوانان جهان در 5 کلاس لیزر رادیال ، 420 ، 29er ، ناکرا 17 ، RS:X و کایت بردینگ برگزار خواهد شد. با وجود فعالیت دو کلاس این رقابتها در ایران ، اما هیچ اطلاعات یا گزارشی از برنامه حضور ورزشکاران ایرانی در این رقباتها وجود ندارد.

منبع
Oman Sail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا