قهرمانی جوانان فرمولا کایت ۲۰۲۴ در جیزریا، ایتالیا

formula kite 2024 1024x714 - قهرمانی جوانان فرمولا کایت ۲۰۲۴ در جیزریا، ایتالیا

جیا آندرا استراجیوتی و کاتالینا تورینزو قهرمانان جدید جوانان جهان فرمولا کایت شدند.
با نزدیک شدن به اولین حضور این رشته در المپیک، چهره های جدیدی روی سکو دیده می شوند.دو قهرمان جدید جهان فرمول کایت از همان ابتدا در صدر رقابت ها قرار داشتند، اما فرمت مسابقات فرمولا کایت به گونه ای است که هیچ چیز تا روز آخر مشخص نیست. اولین نفری که در فینال 4 نفره به 3 برد برسد برنده مسابقات خواهد شد و این کار بسته به عملکرد آنها در مراحل قبل می تواند آسان تر یا سخت تر باشد.

formula kite 2024 2 1024x683 - قهرمانی جوانان فرمولا کایت ۲۰۲۴ در جیزریا، ایتالیا

نوجوان آرژانتینی کاتالینا تورینزو و مدافع عنوان قهرمانی جوانان جهان، لیسا کاوال از فرانسه، با کسب دو و یک امتیاز (برد) به ترتیب، از قبل در فینال حضور داشتند و منتظر مشخص شدن حریفان خود بودند.

formula kite 2024 3 1024x683 - قهرمانی جوانان فرمولا کایت ۲۰۲۴ در جیزریا، ایتالیا

در نیمه نهایی، درین اتاکان سیلور المپیکی ترکیه به راحتی به پیروزی رسید و جواز حضور در فینال چهار نفره را کسب کرد. در نیمه نهایی دیگر، ماگدالنا وویچخوفسکا از لهستان با کسب دو برد، عملکرد درخشانی از خود نشان داد و او نیز به فینال راه یافت. با این حال، تورینزو در فینال هیچ فضایی برای رقبا باقی نگذاشت، در تنها مسابقه‌ای که در روز آخر نیاز به شرکت داشت، از ابتدا تا انتها پیشتاز بود و با اقتدار تمام قهرمانی را از آن خود کرد و باعث شادی هواداران آرژانتینی در ساحل شد.

formula kite 2024 4 1024x683 - قهرمانی جوانان فرمولا کایت ۲۰۲۴ در جیزریا، ایتالیا

در فینال بخش مردان، جان آندریا استراجیوتی از سوئیس و لوکاس فون سکا از برزیل به همراه یان ووستر از آلمان و ویتچخ کوسکا از جمهوری چک که به ترتیب از نیمه نهایی خود عبور کرده بودند، به رقابت پرداختند. ووستر دو مسابقه اول را با پیروزی پشت سر گذاشت و امتیاز/برد او را با استراجیوتی برابر کرد.

formula kite 2024 5 1024x659 - قهرمانی جوانان فرمولا کایت ۲۰۲۴ در جیزریا، ایتالیا

در مسابقه سوم، ووستر دچار سانحه شد و از دور رقابت خارج گردید. فون سکا در ابتدا پیشتاز بود، اما استراجیوتی موفق شد از او عبور کند و نفر اول شود. برای لحظاتی در مورد برنده مسابقه تردید وجود داشت، زیرا فون سکا نسبت به برخوردی که با استراجیوتی داشت اعتراض کرد، اما اعتراض او رد شد و پیروزی برای استراجیوتی تایید گردید. این اولین قهرمانی مهم استراجیوتی در کلاس فرمولا کایت بود. با وجود تصادف، ووستر به خاطر پیروزی‌های قبلی خود مدال نقره را به دست آورد و فون سکا نیز به کسب مدال برنز رضایت داد.

formula kite 2024 6 1024x683 - قهرمانی جوانان فرمولا کایت ۲۰۲۴ در جیزریا، ایتالیا

جوانان زیر ۱۹ سال حالا راهی دریاچه گاردا شده‌اند تا در مسابقات جهانی جوانان در رشته کایت بردینگ شرکت کنند. این مسابقات پیش از شروع رشته کایت بردینگ در المپیک ۲۰۲۴ پاریس برگزار می‌شود.

نتایج کلی

مردان
 ۱. جان استراجیوتی (سوئیس)
۲. جان ووستر (آلمان)
۳. لوکاس فون سکا (برزیل)

زنان
 ۱. کاتالینا توریِنزو (آرژانتین)
۲. لیسا کاوال (فرانسه)
۳. درین آتاکان (ترکیه)

منبع
sail-world

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا