موضوعات داغ

بندرعباس میزبان دوره ی امداد و کمک های اولیه رشته کایت بردینگ

WhatsApp Image 2022 07 19 at 5.40.04 PM 1024x770 - بندرعباس میزبان دوره ی امداد و کمک های اولیه رشته کایت بردینگ

کمیته کایت بردینگ استان هرمزگان با همکاری سازمان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان و مدیریت محترم بندر شهید حقانی بندرعباس ، بمنظور ارتقاء دانش ورزشکاران و افزایش سطح ایمنی ورزش کایت بردینگ هرمزگان یک دوره آموزشی را تحت عنوان “امداد و کمک های اولیه ” را به مدت سه روز به میزبانی بندر شهید حقانی با ۱۱ شرکت کننده در سالن کنفرانس این بندر برگزار نمود.
عدنان افندی رئیس کمیته کایت بردینگ استان هرمزگان افزود : در راستای برنامه های این کمیته در جهت توسعه رشته ی المپیکی کایت بردینگ که یکی از رشته های پرطرفدار و مهیج با طبیعت خشن میباشد و ممکن است برای هر یک از افراد ( ورزشکار ، مربی و … ) حادثه ای رخ دهد ، دوره ای تحت عنوان امداد و کمک های اولیه با هدف آموزش ورزشکاران و مربیان در مقابله با حوادث احتمالی برگزار کردیم . در این دوره کلیه شرکت کنندگان مباحث کمک های اولیه ، علائم حیاتی مصدوم ، نبض گیری ، تنفس مصنوعی ، احیای قلبی ، نحوه ی صحیح پانسمان کردن ، خفگی ، غرق شدگی ، انواع شکستگی و آتل بندی و … را آموزش دیدند .

WhatsApp Image 2022 07 19 at 5.40.04 PM 1 1024x728 - بندرعباس میزبان دوره ی امداد و کمک های اولیه رشته کایت بردینگ

وی با اشاره به اینکه بحث ایمنی در ورزش کایت بردینگ یکی از مهمترین تاکیدات ریاست محترم فدراسیون قایقرانی جناب آقای دکتر سهرابیان در بخش های آموزش و فراگیری این رشته میباشد به کلیه مربیان و ورزشکاران توصیه کرد که از این موضوع غفلت نکنند چراکه حادثه خبر نمیکند و ممکن است حتی برای مربیان و ورزشکاران حرفه ای هم اتفاق رخ دهد ، همچنین آشنایی با مباحث ایمنی و کمک های اولیه میتواند باعث پیشگیری از بروز حوادث ناگوار و جبران ناپذیر گردد .
افندی در پایان از همکاری خانم عباس نژاد ریاست محترم هلال احمرشعبه بندرعباس ، آقای دهقانی کارشناس آموزش جمعیت هلال احمر ، آقای فرشاد خدادنژاد مدرس دوره و آقای محمد احمدی زاده ریاست محترم بندرشهیدحقانی بندرعباس تقدیر و تشکر نمود.
در پایان ورزشکاران و مربیانی که آزمون کتبی و عملی را با موفقیت به پایان رساندند ، گواهینامه بین المللی از سازمان جمعیت هلال احمر صادر خواهد شد .

WhatsApp Image 2022 07 19 at 5.40.03 PM 1024x770 - بندرعباس میزبان دوره ی امداد و کمک های اولیه رشته کایت بردینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا