سیلینگ در مسیر بازگشت به پارا المپیک لوس آنجلس 2028

RS Venture Connect - سیلینگ در مسیر بازگشت به پارا المپیک لوس آنجلس 2028

World Sailing تلاش خود را برای بازگرداندن سیلینگ به عنوان یک رویداد در بازی های پارالمپیک 2028 لس آنجلس آغاز کرده است.
کمپین “Back the Bid” #SailtoLA که امروزه راه اندازی شده است، امیدوار است شاهد بازگشت سیلینگ به بازی های پارالمپیک باشد.
سیلینگ اولین بار در سال 1996 به عنوان یک ورزش نمایشی به پارالمپیک معرفی شد و چهار سال بعد به دو رویداد کامل در پارالمپیک سیدنی افزایش یافت. با استفاده از 2.4Mr و Sonar برای سیدنی 2000، یک Keelboat یک نفره و یک قایق قایق سه نفره انتخاب شدند. از آن زمان، یک رویداد دو نفره سیلینگ برای پارالمپیک پکن در سال 2008 اضافه شد – هدف طراحی Skud 18 بود.
سیلینگ تا سال 2016 در بازی‌های پارالمپیک حضور داشت، اما در بازی‌های توکیو شرکت نکرد و تلاش برای الحاق مجدد آن برای پاریس 2024 ناموفق بود.
دلیلی که کمیته بین المللی المپیک (IOC) برای حذف سیلینگ از ترکیب ورزش های پارالمپیک خود عنوان کرد، عدم دسترسی جهانی بود، زیرا کشورهای بسیار کمی در این سطح در این ورزش شرکت می کنند.
پیشنهاد فدراسیون جهانی سیلینگ برای بازگرداندن این ورزش بر تنوع، جهان شمول بودن، مقرون به صرفه بودن، توسعه و افزایش تعداد رویدادهای پارا سیلینگ آزاد در سراسر جهان متمرکز خواهد بود.

ParalympicGamessailingRio2016 1024x683 - سیلینگ در مسیر بازگشت به پارا المپیک لوس آنجلس 2028

دیوید گراهام، مدیرعامل World Sailing می‌گوید: «در طول پنج سال گذشته، تعداد کشورهای دارای سیلور پارا در مسابقات بین‌المللی پارا سیلینگ 30 درصد افزایش یافته است. ورزشکاران بین المللی پارا سیلینگ ما از ماهرترین سیلورهای جهان هستند.
فدراسیون جهانی سیلینگ امیدوار است تعداد کشورهای شرکت کننده را به 45 کشور افزایش دهد و تعادل جنسیتی شرکت کنندگان را بهبود بخشد. هدف فعلی آنها این است که اطمینان حاصل کنند که 30 درصد از ورزشکاران زن هستند اما در نهایت امیدوارند به برابری در سراسر ورزش دست یابند.
راه اندازی کمپین “Back the Bid” #SailtoLA توسط سیلورهای مشهور جهانی و چهره های پیشرو در این ورزش حمایت می شود.
هانا استودل، که نماینده بریتانیا در چهار بازی پارالمپیک بود و سه قهرمانی جهانی را در کلاس Sonar کسب کرد، اظهار داشت: «برای من، سیلینگ شایسته بازگشت به پارالمپیک است – این واقعاً یک ورزش فراگیر است که به هر کسی اجازه می‌دهد معلولیت خود را روی اسکله بگذارد. و آزادی را تجربه کنید. هیچ امتیازی بالاتر از نمایندگی کشور شما در بازی‌های پارالمپیک وجود ندارد و من به مبارزه ادامه خواهم داد تا این فرصت‌ها را برای سیلورهای جوانی که در رده‌های بالاتر می‌آیند، ببینم.»

منبع
World Sailing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا