حمایت مدیرعامل بازی الکترونیک سیلینگ از راه اندازی پلتفورم eSailing در ایران

screen vri 1 1024x576 - حمایت مدیرعامل بازی الکترونیک سیلینگ از راه اندازی پلتفورم eSailing در ایران

عدنان افندی سرپرست دپارتمان توسعه ، آموزش و عضویت فدراسیون بادبانی ایران از برنامه ریزی جهت راه اندازی پلتفرم بازی رسمی فدراسیون جهانی سیلینگ بنام ” eSailing” از  تابستان سال جاری در کشور خبر داد. 
به گزارش ایران سیلینگ ، عدنان افندی مدیر توسعه سیلینگ ایران در این خصوص گفت : جلسه ای با حضور آقای شمالی دبیرکل فدراسیون بادبانی ، اینجانب و آقای “توماس بیون لوتی” مدیرعامل Play Esailing (پلتفرم بازی رسمی فدراسیون جهانی سیلینگ) بصورت الکترونیک برگزار شد و بر ضرورت توسعه بازی الکترونیک رسمی سیلینگ فدراسیون جهانی در ایران مذاکره گردید.

eSailing Meeting 1024x466 - حمایت مدیرعامل بازی الکترونیک سیلینگ از راه اندازی پلتفورم eSailing در ایران

عدنان افندی در ادامه گفت : مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ الکترونیکی esailing با هدف حضور همه افراد، از سیلور متخصص گرفته تا گیمرهای ورزشی به توسعه سیلینگ ایران کمک می کند تا افکار نسل بعدی و طرفداران سیلینگ را آگاه و درگیر کند تا باعث پویایی این ورزش شود. هدف از راه اندازی این پلتفرم انتقال هیجان ناشی از مهار قدرت طبیعت با استفاده از تلفن ، تبلت و کامپیوتر های طرفداران در سراسر ایران است. 
افندی در ادامه گفت : یکی از مهم‌ترین اهداف در راه اندازی این پلفورم در ایران استفاده از ظرفیت‌های کشور در تمامی مناطقی که دارای پوشش اینترنت هستند است ، صرفنظر از اینکه به آب دسترسی دارند یا خیر.  اساساً این کار با هدف همگانی نمودن سیلینگ در بخش بازیهای الکترونیک است. ذهنیت غالب خانواده‌ها این است که بازی های الکترونیک صرفاً در مجموعهٔ سرگرمی قرار می‌گیرد. اما با تغییراتی که صورت گرفته و رویکردی که فدراسیون جهانی سیلینگ اتخاذ کرده، ماجرا متفاوت شده است. بحث سرگرمی به قوت خود باقی است اما با جدی‌تر شدن این فضا، بازی دیگر از حوزهٔ سرگرمی خارج شده و به حوزهٔ ورزش ورود کرده است. این مسابقات در المپیک ۲۰۲۴ مدال خواهد داشت.
این پلتفورم می تواند باشگاه‌های ورزشی ، مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه های کشور را برای جذب نموده و علاقمندان و طرفداران رشته ی سیلینگ از طریق سیلینگ مجازی را سازماندهی کنند . سیلینگ الکترونیکی یک مسیر عالی برای برقراری ارتباط بین جوانان و نوجوانان ، دریا و رشته ی مهیج سیلینگ است ، به خصوص در زمانهایی که ممکن است بخاطر شرایط محیطی و آب و هوایی سیلینگ در آب سختتر باشد.

111 - حمایت مدیرعامل بازی الکترونیک سیلینگ از راه اندازی پلتفورم eSailing در ایران

مدیر توسعه سیلینگ ایران افزود: پلتفرم سیلینگ الکترونیکی و مسابقات قهرمانی جهان سیلینگ الکترونیکی در می 2018 راه اندازی شده است که فقط در فصل افتتاحیه، 170,000 بازیکن منحصر به فرد از 74 کشور جهان طی سه ماه برای حضور در پلی آف نهایی بصورت زنده باهم رقابت کردند. 

طبق گزارش آخرین پیمایش بنیاد ملّی بازی‌های رایانه‌ای ایران در سال ۱۴۰۰ ، برآورد شده از بین ۸۴میلیون ایرانی، ۳۴میلیون نفر بر روی مجموع پلتفرم‌ها، بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند که مردان ۵۹ درصد ( 115 دقیقه در روز ) و زنان ۴۱ درصد (64 دقیقه در روز ) این جمعیت را تشکیل می‌دهند. در این آمار 9% خردسال، 17% کودک ، 19% نوجوان، 34% جوان ، 18% بزرگسال و 3% میانسال را به خود اختصاص داده است.
با توجه به داده های فوق ، استعداد و علاقه نوجوانان و جونان ایرانی به بازی های دیجیتال، راه اندازی این پلتفورم میتواند باعث رشد و پویایی این رشته نوپا در بین علاقمندان به سیلینگ کشور شود.
مسابقات قهرمانی جهان سیلینگ الکترونیک تحت قوانین سیلینگ جهان اداره میشود و با قوانین دنیای واقعی حاکم بر ورزش مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا