موضوعات داغ

بازدید سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران از مرکز سیلینگ هرمزگان در بندرعباس

hormozgan 1024x590 - بازدید سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران از مرکز سیلینگ هرمزگان در بندرعباس

به گزارش اختصاصی ایران سیلینگ، در راستای طرح تسهیل سفرهای نوروزی و همچنین توسعه گردشگری دریایی در استان هرمزگان، آقای علی اکبر مرزبان سرپرست معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران به اتفاق آقای مکی زاده معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و دبیر هیئت بادبانی استان هرمزگان از زیرساخت های بندری و سیلینگ بندرعباس بازدید نمودند.
دبیر هیئت بادبانی استان هرمزگان در این خصوص گفت: در این بازدید توضیحاتی در خصوص ظرفیت های سیلینگ (بادبانی) استان هرمزگان و اهم اقدامات صورت گرفته تاکنون ارائه شد و از امکانات مرکز آموزشی مجموعه آموزشی هادی دریا با مدیریت آقای موسوی بعنوان همیار همیشگی هیئت سیلینگ استان هرمزگان و رئیس هیئت بادبانی بندرعباس بازدید شد.
مکی زاده در ادامه افزود : سازمان بنادر و دریانوردی ایران مرکز سیلینگ استان هرمزگان و بندرعباس را بعنوان یک بازوی مهم و قوی در راستای توسعه ورزش و گردشگری ورزشی دریامحور می شناسد و معاونت دریایی سازمان حمایت قاطع خود را از فعالیت های استان هرمزگان در این خصوص ابزار نمودند.
در این بازدید آقای احمدی زاده معاون دریایی و بندری شرق هرمزگان و منطقه ویژه اقتصادی شهید باهنر و عضو هیئت رئیسه هیئت بادبانی استان هرمزگان و همچنین آقای موسوی مدیرعامل شرکت علوم هادی دریا و رئیس هیئت بادبانی بندرعباس مرزبان و مکی زاده را همراهی می کردند.

استان هرمزگان با دارا بودن 1500 کیلومتر خط ساحلی، رتبه اول خطوط ساحلی کشور را به خود اختصاص داده است. بر این اساس بیش از 50 درصد کل خطوط ساحلی کشور تنها در استان هرمزگان واقع است. همچنین حدود 90 درصد کل جزایر ایران بخصوص جزایر توسعه یافته قشم و کیش در استان هرمزگان قرار گرفته است. هرمزگان بر اساس اطلاعات آماری سازمان هواشناسی کشور و پژوهشکده اقلیم شناسی ایران پس از سیستان و بلوچستان، رتبه دوم بادخیزترین استان ساحلی کشور را داراست. هرمزگان بدلیل تمرکز این پتانسیل های خدادادی بهمراه میزان بالای درآمدهای ملی و حضور صنایع بزرگ، بالاترین ظرفیت توسعه سیلینگ کشور را به خود اختصاص داده است.

منبع
ایران سیلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا