موضوعات داغ

تدوین شیوه نامه تخصیص تجهیزات سیلینگ فدراسیون بادبانی، گامی در راستای توسعه پایدار و شفاف سازی

sailing equipment1 - تدوین شیوه نامه تخصیص تجهیزات سیلینگ فدراسیون بادبانی، گامی در راستای توسعه پایدار و شفاف سازی

سرپرست کمیته تجهیزات و مراکز سیلینگ فدراسیون بادبانی در خصوص ضرورت وجود شیوه نامه و دستور العمل تخصیص تجهیزات سیلینگ فدراسیون بادبانی گفت : تجربه تقسیم تجهیزات مراکز سیلینگ در گذشته و ساختار قبلی نشان داد که صرف در اختیار گذاشتن میلیاردها تومان تجهیزات به یک یا دو مرکز نقش کلیدی و اساسی در توسعه سیلینگ آن منطقه و حتی کشور ندارد. مراکز قبلی با دارا بودن دهها قایق در کلاسهای مختلف در طول بیش از یک دهه نشان دادند بدلیل نداشتن مدیریت کارآمد، عدم وجود برنامه مدون توسعه و همچنین عدم وجود نظارت کافی نهاد حاکمیتی، صرفاً به محلی برای انباشت تجهیزات و سرمایه ملی تبدیل شده بودند و بررسی های تخصصی ما نشان داد که این مراکز نه تنها هیچ خروجی ورزشی در طول یک دهه گذشته نداشته اند که برخی از تجهیزات و امکانات فرسوده شده، بشدت آسیب دیده و از چرخه کاری خارج شده اند. در حالیکه دهها قایق در این مراکز زیر آفتاب میپوسید، غالب استانها و مراکز ساحلی و دریایی کشور مانند بوشهر ، سیستان و بلوچستان، قشم حتی یک قایق بادبانی در اختیار نداشتند.

sailing equipments 2 1024x671 - تدوین شیوه نامه تخصیص تجهیزات سیلینگ فدراسیون بادبانی، گامی در راستای توسعه پایدار و شفاف سازی

سیده فاطمه جعفری در خصوص تجهیزات موجود افزود: با توجه به محدودیت شدید منابع موجود (قایق ها و تجهیزات) و نامشخص بودن امکان تامین تجهیزات جدید در آینده و همچنین گستردگی مناطق و استانهای متقاضی تجهیزات از سوی دیگر، لزوم داشتن یک برنامه مدون و دقیق توزیع بهینه و هدفمند تجهیزات بایستی مدنظر قرار می گرفت. به همین دلیل این موضوع ما را بر آن داشت تا با توجه به ضرورت توجه به توسعه همه جانبه ملی سیلینگ از یک سو و حفاظت و سیانت از اموال و تجهیزات سیلینگ در اختیار مراکز بعنوان سرمایه ملی، نسبت به تدوین یک “شیوه نامه (دستورالعمل) تخصیص تجهیزات سیلینگ به استانها و مراکز” در قالب یک کارگروه تخصصی اقدام نماییم.
مدیر بخش تجهیزات و مراکز سیلینگ فدراسیون بادبانی در ادامه گفت : مطابق با شیوه نامه تدوین شده ، زین پس مراکز در سراسر کشور بشکل شفاف می دانند که با چه شرایطی قابلیت دریافت تجهیزات و امکانات ملی را خواهند داشت و نگاه سلیقه ای و غیرکارشناسی در توزیع تجهیزات و امکانات به حداقل ممکن می رسد.
جعفری در پایان درباره تجهیزات و قایق های بادبانی گفت : از زمان آغاز بکار من در کمیته تجهیزات و مراکز، من و همکارانم به قایق ها و امکانات بادبانی هیچ گونه دسترسی نداشته ایم و هر آنچه تا به امروز انجام داده ایم با امکانات و تجهیزات بخش خصوصی یا مراکز دانشگاهی بوده است. بواقع بدون امکانات و تجهیزات سیلینگ تمام برنامه های آموزشی، تمرینی و ملی مان متوقف خواهد شد. امیدوارم در همین مرداد ماه بالاخره مشکلات موجود حل شود و ما در فدراسیون بادبانی بتوانیم به قایق ها و امکانات بادبانی مان دست بیابیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا