تقویت ورزش های المپیکی اولویت فدراسیون بادبانی است

170079879 - تقویت ورزش های المپیکی اولویت فدراسیون بادبانی است

به نقل از خبرگزاری ایرنا ، خسرو ابراهیمی روز پنجشنبه اظهار کرد: پیش از این فدراسیون قایق رانی جمهوری اسلامی رشته های رویینگ، کانوییگ و سیلینگ را در زیر مجموعه خود داشت که همه آنها جز ورزشهای المپیکی است.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت تربیت قهرمانان و تقویت رشته های المپیکی از ۱۲ سال پیش پیگیر تاسیس فدراسیون های مستقل برای این رشته ها دنبال شده تا قهرمانان این رشته ها با بودجه، مدیریت واحد و به صورت تخصصی در مسیر موفقیت های بیشتر حمایت شوند که آبان امسال با حمایت وزیر ورزش این مهم برای رشته های بادبانی (سیلینگ) با تاسیس فدراسیون انجام شد.
ابراهیمی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان و سازمان منطقه آزاد کیش در تاسیس این فدراسیون همکاری تنگاتنگی دارند اضافه کرد: در یک ماه گذشته ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری فدراسیون دنبال شده و تاکنون ترکیب هیات رییسه فدراسیون با دبیر کلی حمید شمالی تشکیل و پیشنهاد تاسیس هیات های استانی نیز به ادارات کل ورزش و جونان ارایه شده است.

وی یادآور شد: با همکاری وزارت ورزش و جوانان اکنون اساس نامه فدراسیون بادبانی جمهوری اسلامی ایران طبق آیین نامه کنفدراسیون آسیا در حال تدوین است.
سرپرست فدراسیون بادبانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پس از فعالیت اولویت اصلی این فدراسیون تقویت رشته های المپیکی در کل کشور و رشته های تفریحی و گردشگری در استان های ساحلی خواهد بود گفت: همچنین با همکاری شرکت های دانش بنیان و کارخانه های فعال کشور به دنبال ساخت انواع قایق های مورد نیاز رشته های زیر مجموعه فدراسیون هستیم.
وی افزود: به منظور حمایت از تولیدات داخلی این کارخانه ها و شرکت ها نیز از پشتیبانی های این فدراسیون از جمله در حوزه خرید محصولات به صورت ویژه برخوردار خواهند بود.

وی در خصوص استقرار این فدارسیون در جزیره کیش نیز اظهار کرد: تاسیس فدراسیون بادانی با دستور وزیر ورزش به مرکزیت این جزیره است و پس از تحویل گرفتن دفتر نسبت به استقرار تیم های اداری و اجرایی فدراسیون اقدام خواهیم نمود. با توجه به حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش این اقدام می تواند الگویی برای نقاط مختلف ساحلی کشور باشد.

اواخر آبان امسال با دستور حمید سجادی ورزش ورزش و جوانان ۲ فدراسیون ورزشی جدید شامل ورزش‌های بادبانی و دریایی و ساحلی تشکیل شد.

با موافقت وزیر ورزش و جوانان مقر فعالیت فدراسیون های ورزش های “بادبانی”، “دریایی و ساحلی” در جزیره کیش خواهد بود؛ وجود زیرساخت های مناسب ورزشی، اقلیم و جغرافیا از جمله دلایل این تصمیم است.

منبع
خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا