عربستان سعودی برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ

jeddah yacht club 1024x575 - عربستان سعودی برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ

فدراسیون جهانی سیلینگ (بادبانی)، باشگاه سیلینگ و مارینا جده در پادشاهی عربستان سعودی را برای میزبانی مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) جوانان ۲۰۲۴ از ۲۹ نوامبر تا ۲ دسامبر و مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) زنان ۲۰۲۴ از ۵ تا ۸ دسامبر انتخاب کرد.

باشگاه سیلینگ (بادبانی) و مارینای جده که در ساحل دریای سرخ واقع شده، به یک مکان برجسته در عربستان سعودی تبدیل شده است. این باشگاه اخیراً میزبان مسابقه مقدماتی جام آمریکا (America’s Cup Preliminary Regatta) بود و تنها مکانی خارج از اسپانیا به شمار می رفت که در طول دوره سی و هفتم جام آمریکا، میزبان یک مسابقه از این رویداد معتبر شد.
رئیس فدراسیون جهانی سیلینگ (بادبانی)، آقای لی کوان های، گفت: ما از برگزاری مسابقات با کیفیت در یک مکان دیدنی بسیار هیجان‌زده هستیم. این اولین باری است که فدراسیون جهانی سیلینگ (بادبانی) رویدادی را در عربستان سعودی، یکی از سریع‌ترین بازارهای رو به رشد ورزش در جهان، برگزار می‌کند و فرصتی ایده‌آل برای شتاب بخشیدن به توسعه سیلینگ (بادبانی) در منطقه است.

jeddah marina yacht club 1024x575 - عربستان سعودی برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ

دیوید گراهام، مدیرعامل فدراسیون جهانی سیلینگ (بادبانی)، افزود: انتخاب باشگاه سیلینگ (بادبانی) و مارینای جده برای میزبانی مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) جوانان ۲۰۲۴ و مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) زنان ۲۰۲۴، گام مهمی در راستای ماموریت ما برای توسعه جهانی این ورزش به شمار می‌رود. منطقه دریای سرخ محل زندگی ۹ میلیون نفر است و پتانسیل فوق العاده‌ای برای توسعه برنامه‌های رویداد به نفع مردم خلیج فارس، آفریقا و کل دنیای سیلینگ (بادبانی) وجود دارد.
سامیه بغدادی، مدیرعامل فدراسیون سیلینگ (بادبانی) عربستان سعودی، اظهار داشت: به عنوان یک سیلور، این فرصتی فوق العاده برای سیلورها و تیم‌های سراسر جهان است تا پتانسیل جده را برای تبدیل شدن به قطب پررونق این ورزش در طول سال ببینند. با تلاش برای گسترش این ورزش و الهام بخشیدن به مردان و زنان سعودی برای کشف مجدد میراث دریایی خود، برگزاری دو قهرمانی جهانی بزرگ در باشگاه سیلینگ و مارینای جده می‌تواند تأثیر باورنکردنی و گسترده‌ای بر ورزش عربستان داشته باشد و ما مشتاقانه منتظر استقبال از همه تیم‌ها در اواخر امسال هستیم.
آن مالدانت، نماینده فنی فدراسیون جهانی سیلینگ ، اظهار نظر کرد: سیلینگ (بادبانی) ورزشی برای همه است و فرصت‌های برابری که این ورزش فراهم می‌کند، منجر به افزایش سریع محبوبیت فرمت سیلینگ (بادبانی) رقابتی (Match Racing)، به ویژه در رویداد زنان شده است. باشگاه سیلینگ و مارینای جده، مکانی عالی برای برگزاری مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) جوانان و مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) زنان است و فرصتی را برای تیم‌ها فراهم می‌کند تا به مخاطبان جدید نشان دهند که این ورزش چقدر هیجان‌انگیز و فراگیر است.

jeddah yacht club 1 1024x575 - عربستان سعودی برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ

در هر دو رویداد، حداکثر ۱۲ تیم با قایق بادبانی FarEast 28 که یک مدل  One Design با قابلیت دستیابی به سرعت ۲۰ گره دریایی است، به رقابت خواهند پرداخت. این قایق با ترکیب عملکرد بالا و بدنه سبک، به طور ایده‌آل برای مسابقات ساحلی با تیم‌های حداکثر پنج نفره مناسب است.
رقابت‌ها طی پنج مرحله برگزار می‌شود: دور مقدماتی (round robin)، دور شانس (repechage)، مرحله یک‌چهارم نهایی، مرحله نیمه‌نهایی و فینال اصلی، به همراه یک فینال کوچک (Petit Final) برای تعیین تیم‌های سوم و چهارم.
مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) جوانان (جوانان زیر ۲۳ سال) برای شرکت‌کنندگان با حداقل یک سیلور زن و یک سیلور مرد و حداکثر وزن کل ۳۵۰ کیلوگرم برای کل خدمه (۴ یا ۵ نفر) آزاد است.

jeddah 1024x576 - عربستان سعودی برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ

مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) زنان رویدادی سالانه است که اولین بار در سال ۱۹۹۹ پس از برگزاری موفقیت آمیز این رویداد به عنوان بخشی از مسابقات قهرمانی جهانی فدراسیون جهانی سیلینگ در سال ۱۹۹۸ در دبی، امارات متحده عربی، در جنوا، ایتالیا برگزار شد.
مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) زنان ۲۰۲۳ در تاریخ ۴ تا ۷ جولای ۲۰۲۳ در میدلفارت، دانمارک برگزار شد. یازده تیم از سراسر جهان با قایق‌های بادبانی کیل کلاس Blu26 به رقابت پرداختند. عنوان قهرمانی برای سومین سال متوالی به پلین کورتوآی خیره کننده و تیم Match in Pink by Normandy Elite Team رسید.
مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) جوانان ۲۰۲۴ و مسابقات قهرمانی جهانی سیلینگ (بادبانی) زنان ۲۰۲۴ توسط فدراسیون سیلینگ عربستان سعودی با همکاری باشگاه سیلینگ و مارینای جده و وزارت ورزش این کشور برگزار خواهد شد.

منبع
فدراسیون جهانی سیلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا