موضوعات داغ

کارگاه آموزشی آشنایی با کلاسهای سیلینگ و کایت بردینگ در بندر خمیر هرمزگان

DSC01859 1024x683 - کارگاه آموزشی آشنایی با کلاسهای سیلینگ و کایت بردینگ در بندر خمیر هرمزگان
کارگاه آموزشی آشنایی با سیلینگ و کایت بردینگ

نخستین کارگاه آموزشی آشنایی با کلاسهای سیلینگ و کایت بردینگ در سالن کنفرانس شهرداری بندرخمیر استان هرمزگان برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری بندرخمیر ، مهندس محمودی با اعلام این مطلب اظهار داشت: برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ مرکز سیپا و شهرداری بندر خمیر با همکاری کمیته کایت بردینگ هیئت قایقرانی استان هرمزگان در سالن کنفرانس شهرداری بندر خمیر کارگاه آموزشی آشنایی با رشته های سیلینگ و کایت بردینگ را با حضور جوانان علاقمند به رشته های بادبانی برگزار کردند .
مهندس محمودی در این خصوص گفت : جنگل های حرای بندرخمیر در تالاب بین المللی خور خوران واقع شده است. این تالاب بزرگترین تالاب دریایی خاورمیانه می باشد که بستری مناسب جهت توسعه ورزشهای دریایی بویژه رشته های بادبانی و کایت بردینگ را دارد.
وی افزود: این سازمان در نظر دارد با همکاری هیئت قایقرانی بندرخمیر گام مهمی در زمینه توسعه رشته های سیلینگ و کایت بردینگ بردارد و تمرکز بر توسعه و آموزش رشته‌های ورزشی المپیکی دریایی متناسب با شرایط محیطی و اقلیمی برای نوجوانان و جوانان می‌تواند استان هرمزگان را به کسب مدال‌های رنگارنگ آسیایی و جهانی با برنامه ریزی بلند مدت امیدوار کند.
شهردار بندر خمیر در توضیح بیشتر عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های طبیعی دریایی و در اختیار داشتن بهترین سایت های طبیعی قایقرانی ، بندرخمیر بهترین میزبان برای برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی در رشته های مختلف قایقرانی به ویژه بادبانی و کایت بردینگ است که می تواند میزبان گردشگران علاقمند به ورزش های دریایی باشد.
مهندی محمودی ادامه داد: قایقرانی بادبانی یکی از رشته های المپیکی با سهمیه ۳۰ مدال است که می تواند بخشی از افتخارات  فرزندان این آب و خاک باشد.

بندر خمیر به‌عنوان اولین شهر ملی تالابی ایران در 95 کیلومتری شهر بندرعباس قرار دارد و می‌تواند یکی از مهم‌ترین قطب‌های توسعه ورزش‌های دریایی و بادبانی در کشور و منطقه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا