زیر ساخت های ورزش های دریایی مارینا کیش، چشم وزیر ورزش و جوانان را گرفت

marina kish visit1 1 1024x588 - زیر ساخت های ورزش های دریایی مارینا کیش، چشم وزیر ورزش و جوانان را گرفت

به گزارش ایران سیلینگ و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،«کیومرث هاشمی» وزیر ورزش و جوانان به همراه رحیم سرهنگی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از مجموعه ورزشی و گردشگری مجموعه مارینا کیش بازدید کرد .
در این بازدید وزیر ورزش و جوانان در جریان وضعیت زیر ساخت‌های ورزشی دریایی و بادبانی کیش قرار گرفت و از نزدیک امکان مدیریت و توسعه ورزشی و برگزاری مسابقات در حوزه دریا در سطوح منطقه ای، ملی، بین‌المللی در کیش را مورد ارزیابی قرار داد.
رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این بازدید با اشاره به ظرفیت‌های این مجموعه مارینا کیش و سایر مراکز ورزشی، به توسعه گردشگری بر مبنای ورزش‌های دریاپایه تاکید و کیش را پایلوت ورزش‌های دریایی کشور عنوان کرد.

marina kish visit2 - زیر ساخت های ورزش های دریایی مارینا کیش، چشم وزیر ورزش و جوانان را گرفت

وی از آمادگی کیش برای برگزاری رویدادها در سطوح ملی و بین المللی و میزبانی از اردوی تیم های ملی در حوزه ورزش های دریایی خبر داد و گفت: توسعه ورزش‌های آبی، ساحلی و دریایی در جزیره کیش، علاوه بر این که پایگاه مناسبی را برای ورزشکاران کشورمان ایجاد کرده بلکه باعث جذب گردشگر در این حوزه نیز شده است.

marina kish visit3 1024x649 - زیر ساخت های ورزش های دریایی مارینا کیش، چشم وزیر ورزش و جوانان را گرفت

در ادامه حمید شمالی، کارشناس حوزه ورزش و گردشگری دریایی به تشریح ضرورت و اهمیت توجه به ورزش های دریایی پرداخت و ظرفیت های کیش جهت توسعه رشته های المپیکی و غیر المپیکی را برای وزیر ورزش و جوانان و هیئت همراه تشریح نمود. وی کیش و ظرفیت های مجموعه مارینا کیش را یکی از بزرگترین پتانسیل های توسعه دریاپایه در ابعاد ملی برشمرد.
بر اساس این گزارش، مساحت مجموعه ورزشی و گردشگری دریایی مارینا کیش بیش از ۱۰ هکتار است که دارای امکانات ورزش های هیجان انگیز دریایی شامل کیبل‌اسکی، غواصی، رشته های مختلف سیلینگ (بادبانی)، پدل برد ایستاده و همچنین مجموعه ای از تفریحات دریایی ویژه گردشگران است و علاوه بر آن به صورت حرفه‌ای و تخصصی آموزش ورزش‌های دریایی در این مجموعه انجام می شود. همچنین با توجه قرار گیری چندین مجموعه رستوران در داخل مجموعه و همچنین استقرار هتل مارینا پارک هتل در جنب آن، این مجموعه یکی از بهترین مکان ها جهت برگزاری رویدادهای بین المللی دریایی است.
در این بازدید مدیرعامل منطقه آزاد کیش، معاون ورزش بانوان، سرپرست دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت ورزش و جوانان و دبیر شورای عالی ورزش کشور نیز کیومرث هاشمی را همراهی کردند.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی منطقه آزاد کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا