موضوعات داغ

در توسعه ورزشهای دریامحور بر روی کیش حساب ویژه باز کرده ایم

S3I3880 - در توسعه ورزشهای دریامحور بر روی کیش حساب ویژه باز کرده ایم

به گزارش ایران سیلینگ و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه آزاد کیش، کیومرث هاشمی وزیر ورزش وجوانان کشور در نشست صمیمانه با مدیران ،روسای هیات های ورزشی کیش که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد با اشاره به تدوین آمایش سرزمینی در قالب برنامه ملی پیشرفت ورزش و تربیت بدنی کشور گفت: این برنامه 10 ساله در راستای توسعه ورزش کشور در دست تدوین است و جزیره کیش در این طرح به واسطه ظرفیت های موجود با محوریت گردشگری ورزشی، اقتصاد ورزشی، میزبانی از رویدادها و اردوها و بخصوص بخش ورزشهای بادبانی و دریامحور جایگاه ویژه ای برای ما دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه درخصوص توسعه دریامحور که از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مورد پیگیری رییس جمهور در حوزه های مختلف است نیز وزارت ورزش برنامه سیاستهای اجرایی خود را ارائه کرده است افزود: جزیره کیش در بخش دریایی شرایط بسیار خوبی در بخش مدیریت، توسعه، برگزاری و میزبانی از رویدادهای ملی و بین المللی و اردوهای تیم های ورزشهای دریایی دارد. در این بحث میزبانی، شایستگی مدیریت کیش ثابت شده است.

S3I3318 - در توسعه ورزشهای دریامحور بر روی کیش حساب ویژه باز کرده ایم

آقای هاشمی در خصوص اجرای طرح آمایش سرزمینی و برنامه 10 ساله توسعه ورزش کشور گفت: وقت آن رسیده در قالب برنامه ویژه پیشرفت ورزش کشور که یکی از مصوبات شورای عالی ورزش است که اخیرا به ریاست رییس‌جمهور برگزار شد ما مکلف شدیم که این برنامه ملی پیشرفت ورزش و تربیت‌بدنی را تدوین کنیم و نقشه راه ورزش کشور را داشته باشیم. ما می‌توانیم در قالب برنامه ملی و یک برش از این برنامه، طی یک برنامه ۱۰ ساله برای توسعه ورزش کیش داشته باشیم و از همه ظرفیت‌هایی که در این جزیره وجود دارد بخصوص در بحث ورزشهای دریا-محور در ابعاد ملی و بین المللی استفاده نماییم.
وزیر ورزش و جوانان کشور در ادامه اظهار داشت : یکی از اقدامات ابلاغی ورزش کیش معرفی ظرفیت‌های این منطقه آزاد کشور به فدراسیون‌های ورزشی است که با توجه به این پتانسیل ها، به جای صرف منابع مالی ارزی در کشورهای خارجی برای برگزاری اردوها ، جزیره کیش می تواند میزبان ورزشکاران واردوهای تدارکاتی تیم ها باشد.

S3I3913 - در توسعه ورزشهای دریامحور بر روی کیش حساب ویژه باز کرده ایم

کیومرث هاشمی تصریح کرد : جزیره کیش درحوزه ورزشهای همگانی نیز با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی می تواند پایلوت برگزاری رویدادهای ملی وبین المللی باشد که این موضوع نیز در برنامه 10 ساله باید مدنظر قرار گیرد.
اعلام آمادگی درخصوص کمک به بهبود ساختار سازمانی ورزش کیش با هدف گسترش فعالیت ها و عملکرد از دیگر موارد مورد اشاره کیومرث هاشمی در دیدار با روسای هیات های ورزشی کیش بود .وی در پایان به مدیران و روسای هیات های کیش که از فعالان حوزه های اقتصادی در بخش خصوصی هستند پیشنهاد داد در حوزه های تیم داری و باشگاه داری نیز ورود کنند و از توان بخش خصوصی کشور برای توسعه ورزش حرفه ای به ویژه در منطقه آزاد کیش استفاده کنند.
وزیر ورزش وجوانان کشور در پایان از برنامه ریزیها برای برگزاری بخش بانوان مسابقات نوروزگاه در نیمه نخست اردیبهشت سال 1403 به میزبانی جزیره کیش خبرداد.

گفتنی است در این نشست علاوه بر ارائه گزارش جامعی در خصوص ظرفیت ها، پتانسیل های موجود و شرایط حال حاضر ورزشهای بادبانی و دریایی ایران و جزیره کیش توسط کارشناس حوزه، سایر مدیران و روسای هیات های ورزشی درخصوص دغدغه ها و راهکارهای توسعه ورزش کیش با وزیر ورزش وجوانان کشور گفت وگو کردند.

منبع
پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه آزاد کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا