موضوعات داغ

بررسی ظرفیت های سیلینگ جزیره کیش در نشست وزیر ورزش و جوانان با مدیران و اهالی ورزش جزیره کیش

aks 1024x346 - بررسی ظرفیت های سیلینگ جزیره کیش در نشست وزیر ورزش و جوانان با مدیران و اهالی ورزش جزیره کیش
نشست دکتر سجادی وزیر ورزش و جوانان با مدیران و اهالی ورزش منطقه آزاد کیش

در نشست وزیر ورزش و جوانان جناب آقای دکتر سجادی با مدیران ورزشی ، مربیان و قهرمانان ورزشی راهکارهای توسعه رشته های ورزشی دریایی بخصوص سیلینگ بعنوان پتانسیل بالقوه خطوط ساحلی ایران و بخصوص جزیره کیش مورد تبادل نظر و تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایران سیلینگ این نشست که با حضور آقای دکتر سجادی وزیر ورزش و جوانان و هیئت همراه ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، معاونین و مدیران عالی رتبه سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد بر ضرورت پیاده سازی بیانیه گام دوم انقلاب رهبری در بخش ورزش جزیره کیش تاکید ویژه شد .
حمید شمالی ، کارشناس حوزه ورزش های دریایی و سیلینگ گفت : جناب آقای دکتر سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان تاکید داشتند که اختیارات وزارت ورزش و جوانان در جزیره کیش به سازمان منطقه آزاد کیش تفویض شده است که یک فرصت مناسب برای مسئولان این منطقه برای تقویت ورزش و ارتقاء زیرساخت ها ایجاد می کند. ایشان  فرمودند آنچه در اختیار بخش حاکمیتی( وزارت ورزش و جوانان) قرار دارد و سهم این وزارت خانه برای ارتقاء و رشد و توسعه ورزش در جزیره کیش است حتماً محقق می شود و تصریح کردند که در کیش ظرفیت های خوبی بخصوص در ساحل و دریا وجود دارد که عقل سلیم می گوید که باید به خوبی از آن ها استفاده کرد.
حمید شمالی در ادامه افزود : سیلینگ با 30 مدال رنگارنگ در المپیک ، 42 مدال در بازیهای آسیایی ، همچنین حضور در بازیهای جهانی ساحلی و بازیهای آسیایی ساحلی یکی از بزرگترین فرصت برای کشورهای دارای خطوط ساحلی است . ایران نیز با بیش از 5000 کیلومتر خط ساحلی و رتبه 40 جهان ، 7 آسیا و 2 منطقه همچنان بدون المپین باقی مانده است . آنچه 130 کشور جهان تاکنون بدان دست یافته اند . این شامل تقریباً تمامی همسایگان جنوبی ما نیز شده است.

نماینده سیلینگ جزیره کیش در پایان گفت : جزیره کیش با 43 کیلومتر خط ساحلی و قرارگیری در مسیر کریدور اصلی باد خلیج فارس در تمامی فصول سال بواقع می تواند مهمترین قطب سیلینگ ایران و منطقه خلیج فارس باشد. در این جلسه گزارش کاملی از ظرفیت های حوزه دریا و بخصوص سیلینگ خدمت وزیر محترم ورزش و جوانان و هئیت همراه ارائه شد و ایشان رهنمودهایی را جهت پیشبرد برنامه های پیش رو ارائه دادند که در تلاشیم با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و همکاریهای چند جانبه به گسترش ورزشهای دریایی و سیلینگ در ایران عزیز و بخصوص جزیره کیش ، این مروارید خلیج فارس کمک نماییم.

گفتنی است در این نشست صمیمانه وزیر ورزش و جوانان با روسای هیات های ورزشی، مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش جزیره، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، معاونان و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، شهاب الدین عزیز خادم رئیس فدراسیون فوتبال، هیئت همراه وزارتخانه ورزش و جوانان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان، عبدالنبی شرفی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش، عزیزاله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم حضور داشتند.

منبع
ایران سیلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا