انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

world sailing awards 1024x594 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

بالاترین دستاوردهای سیلینگ در مراسم درخشان جوایز سیلینگ جهان در مالاگا مورد تقدیر قرار گرفتند.
جوایز بهترین سیلور جهان رولکس در سال 2023 به تام سلینگزبی و کرستن نوشافر در مسابقه ای که توسط یک هیئت متخصص و رای عمومی تعیین شد اهدا گردید. سلینگزبی با کمتر از 20 رای از نزدیکترین رقیب خود جدا شد.

231114 WSA23 Malaga L1 4181 1980x1320 1 1024x683 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

پروژه Magenta برنده جایزه پایداری مسابقه 11 امین ساعت شد. AC40 به عنوان قایق سال انتخاب شد، 11th Hour Racing برنده تیم سال شد، دیک رز جایزه Beppe Croce را دریافت کرد و بنیاد اندرو سیمپسون برنده جایزه توسعه پرزدینت شد.
تام اسلینگسبی پس از هدایت استرالیایی SailGP خود به سومین عنوان متوالی، برای سومین بار در جوایز جهانی سیلینگ سال 2023 به عنوان بهترین سیلور مرد سال رولکس در سال 2023 انتخاب شد و مطمئن شد که همچنان تنها کاپیتانی است که جام SailGP را برده است. او همچنین کاپیتان آمریکن مجیک، برنده مراسم افتتاحیه جام آمریکا 2024 بود.
کرستن نویشفر از آفریقای جنوبی پس از ثبت نام خود در کتاب های تاریخ و اولین زنی که در مسابقات گلدن گلوب انفرادی مقام اول را به دست آورد، سفری به دور دنیا که بر هیچ فناوری مدرنی تکیه نمی کند، به عنوان سیلور سال 2023 رولکس انتخاب شد. او همچنین در جریان این مسیر به نجات یکی از سیلوره آمد.

Kirsten Neuschafer 1024x683 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

جایزه توسعه پرزدنت به بنیاد اندرو سیمپسون رسید. این بنیاد، به یاد برنده مدال طلای المپیک و سیلور جام آمریکا، اندرو ‘بارت’ سیمپسون MBE که به طرز غم انگیزی در سال 2013 در سن 36 سالگی درگذشت، آغاز شد.
به دلیل تعهدات دیگر، نویشفر نتوانست در مراسم شرکت کند اما در یک پیام ویدئویی گفت: “این افتخار باورنکردنی است که نامزدی در میان چنین سیلورهای شگفت انگیز، تحسین شده و نمادینی باشم. به رسمیت شناختن چنین هیئت محترمی از داوران و مردم برای من بسیار معنی دارد. از همه کسانی که به من ایمان داشتند و مرا تشویق کردند، سپاسگزارم.»
اسلینگزبی گفت: “من بسیار متواضع هستم که در این موقعیت هستم. قبلاً وقتی این جایزه را برده بودم، بعد از یک عنوان جهانی لیزر یا یک عنوان جهانی Moth بود، اما این بار صرفاً با تیم‌ها سیلینگ بود.

جایزه پایداری مسابقات ساعت 11 سیلینگ جهان
پروژه Magenta از تنوع جنسیتی در صنعت سیلینگ حمایت می کند. برنامه راهنمایی نه ماهه معروف از سیلورهای بلندپرواز برای تسریع پیشرفت در زمینه انتخابی خود از طریق مشاوره فردی، سمینارهای کارشناسان برجسته و چارچوب تعیین هدف پشتیبانی می کند. با فارغ التحصیلی بیش از 40 مربی هر سال در پنج سال گذشته، 150 زن به دلیل کار پروژه Magenta یک گام به رسیدن به اهداف خود نزدیکتر شده اند. فارغ التحصیلان به راهنمایی دیگران می پردازند، موقعیت های رهبری را در مدیریت ورزشی می گیرند و برای نسل بعدی قهرمانی آماده می شوند.
پروژه Magenta همچنین میزبان رویدادهای بین المللی برای افزایش آگاهی و در معرض دید قرار دادن متقاضیان موفق فرصت های شغلی در صنعت سیلینگ است. این رویدادها تجربه سیلورها را تسریع می‌کند و به آنها اعتماد به نفس می‌دهد تا در تیم‌ها و موقعیت‌هایی که دستیابی به آنها دشوار بود، درخواست کنند. نمونه ای از این برنامه توسعه پروژه Magenta x Foiling Week 2023 است. سیلورها تجهیزات، مربیگری و زمان لازم برای یادگیری مهارت های جدید یا تقویت تکنیک خود را در اختیار داشتند. این رویداد آنها را در معرض کلاس های قایق و شبکه ای قرار داد که بدون آن ممکن بود به آن دسترسی نداشته باشند.

Magenta Project 1024x583 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

تیم منتخب سال
تیم مسابقه ساعت یازدهم، با کاپیتان چارلی انرایت، نامزد بهترین سیلور سال رولکس، در مسابقه اقیانوس 2022-23 برنده شد و تمام ویژگی های مورد نیاز برای موفقیت در یکی از سخت ترین رویدادهای ورزشی را نشان داد.

team 1024x548 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

قایق سال
AC 40 یک قایق بادبانی بسیار نوآورانه و از نظر فناوری پیشرفته است. این طراحی شده است تا عملکرد خنثی کردن جام آمریکا را به مسابقات رقابتی برساند و دارای بال های سر خودی و سیستم کنترل خلبان خودکار است که پرواز پایدار را حفظ می کند. این شامل هیدرولیک پیشرفته، کمک الکتریکی، و سیستم های الکترونیکی داخلی برای کنترل جنبه های مختلف قایق بادبانی، مانند بازوهای فویل، کنترل بادبان، و پایداری پرواز است.

boat 1024x596 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

جایزه Beppe Croce
سهم دیک رز در این ورزش بیش از سه دهه است. او مسئول حفظ کلیه تغییرات قوانین در طول چهار سال چهار ساله و تغییر ارجاعات به سایر قوانین و سایر بخش های کتاب قوانین است.
او بیشتر به دلیل توجه بسیار دقیقش به تصویر کلی ورزش به عنوان یک کل و همچنین تحقیق و بحث کامل درباره پیامدهای یک تغییر شناخته شده است. او ساعت های بی شماری روی قوانین و تعدادی از گروه های کاری مرتبط با قوانین کار می کند. در طول کنفرانس سالانه، او اولین کسی است که وارد می‌شود و در جلسه نهایی شورا می‌ماند تا در صورت بروز هرگونه سوال در مورد مسائل مربوط به قوانین، در اطراف حضور داشته باشد.

Dick Rose 1024x598 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

جایزه توسعه پرزدنت
بنیاد اندرو سیمپسون اولین مرکز سیلینگ خود را در سال 2014 افتتاح کرد و از آن زمان تاکنون این بنیاد شبکه ای از پنج مرکز اندرو سیمپسون و یک آکادمی عملکرد را ایجاد کرده است. تا به امروز، مراکز و آکادمی بیش از 160000 نفر را برای سوار شدن بر روی آب، کشف ورزش سیلینگ و برتری حمایت کرده اند. از مبتدیان تا امیدهای المپیک، مراکز و آکادمی مسیری فراگیر برای ملوانان برای دستیابی به اهدافشان فراهم می کنند.
در طول 10 سال، بنیاد بیش از 15 میلیون پوند در ورزش سیلینگ جمع آوری و سرمایه گذاری کرده است و از سیلینگ برای همه حمایت می کند. این بنیاد بودجه خود را بر این متمرکز می کند که جوانان را قادر به تجربه مزایای سیلینگ کند و اطمینان حاصل کند که همه، صرف نظر از شرایط، می توانند به این ورزش دسترسی داشته باشند.

world sailing awards 1 1024x594 - انتخاب اسلینگسبی و نوشافر به عنوان سیلور سال 2023 رولکس در مراسم اهدای جوایز سیلینگ جهان

درباره جوایز World Sailing
World Sailing جوایز سیلور سال جهانی را در سال 1994 راه اندازی کرد تا به سیلورهای فردی برای دستاوردهای برجسته در این ورزش پاداش دهد. رولکس از سال 2001 حامی این جایزه بوده و بیش از دو دهه برتری و موفقیت در سیلینگ را جشن می گیرد.
World Sailing و 11th Hour Racing در سال 2018 به این رویداد ملحق شدند تا از ارائه تأثیرگذاری بالا و پایداری قابل تکرار در صنعت دریایی مطابق با دستور کار پایداری جهانی 2030 دریانوردی جشن بگیرند. برنده یک جایزه 10000 دلاری دریافت می کند تا بودجه تلاش های پایداری خود را تأمین کند.

منبع
World Sailing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا