موضوعات داغ

محل برگزاری رویدادهای سیلینگ بازیهای آسیایی هانژو 2022 تکمیل شد

a38bd29a2e3c99ec7c71ae1ca957e2e7 - محل برگزاری رویدادهای سیلینگ بازیهای آسیایی هانژو 2022 تکمیل شد
محل برگزاری رویدادهای سیلینگ بازیهای آسیایی هانژو 2022

کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی هانژو ۲۰۲۲ تکمیل و آماده سازی مرکز ورزشهای اقیانوسی ژجیانگ را تایید نمود.
این مرکز در نینگبو که به عنوان “مرکز سیلینگ آسیا” نیز شناخته می‌شود، برای میزبانی رویداده‌ای سیلینگ و ویندسرفینگ (بادبانی) در بازی‌های آسیایی که قرار است در ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر آینده در چین برگزار شود، ساخته شده است.
نینگبو یکی از چهار شهر مرکزی است که میزبان رویدادهایی در خارج از مرکز اصلی هانژو است. این شهر ۱۴۰ کیلومتری هانژو قرار دارد و والیبال ساحلی نیز در آنجا میزبان خواهد بود.
مرکز سیلینگ آسیا در زمینی به مساحت 156،900 متر مربع و به زیربنای 16،400 متر مربع در مدت 830 روز ساخته شده است.
۱۴ رویداد سیلینگ (بادبانی) در نوزدهمین المپیک آسیایی وجود خواهد داشت که از ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ در هانژو، مرکز استان ژجیانگ در شرق چین برگزار خواهد شد.
سیلینگ اولین بار در بازی‌های آسیایی در شهر بانکوک در سال ۱۹۷۰ برگزار شد. این مسابقات در هفتمین دوره بازی‌های آسیایی در سال ۱۹۷۴ به میزبانی تهران صورت نگرفت، اما پس از آن در تمام دوره ها برگزار شد.
چین در رده‌بندی مدال‌ها با ۳۰ مدال طلا، ۱۹ نقره و ۱۲ برنز مقام اول  و پس از آن کره با ۲۲ – ۱۱ – ۱۶ (۵۴)، سنگاپور ۱۴ – ۱۱ (۵۴)و تایلند ۱۰ – ۱۴ (۴۹)  در جایگاههای بعدی قرار دارد.
در مجموع 115 رویداد سیلینگ در تاریخ بازی های آسیایی برگزار شده است.
با توجه فعالیت ورزشکاران کلاسهای مختلف سیلینگ در شمال و جنوب کشور و تنها 472 روز باقیمانده تا بازیهای آسیایی هانژو 2022 ، همچنان هیچ برنامه مشخصی در ایران برای 30 مدال رشته های سیلینگ هانژو مشخص نشده است.

کایت بردینگ ، لیزر ، ویندسرفینگ ، 470 ، 49er مسافران هانژو 2022 خواهند بود. از بین این کلاسها ، کایت بردینگ ، لیزر و ویندسرفینگ در ایران فعال است.

منبع
شورای المپیک آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا