موضوعات داغ

کاپ سیلینگ کیش ، اولین مجموعه رویداد سیلینگ ورزش ایران

20464 13438749 1024x576 - کاپ سیلینگ کیش ، اولین مجموعه رویداد سیلینگ ورزش ایران
کاپ سیلینگ کیش 1400

جزیره کیش میزبان اولین دوره مسابقات سیلینگ کشور در پنج کلاس کایت بردینگ ، ویندسرفینگ ، هابی 16 ، لیزر و آپتیمیست خواهد بود.

به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش ، صبح امروز ۱۴ تیر ماه عزیزاله فرضی پور مدیر عامل موسسه ورزش و تفریحات سالم خبر از برگزاری اولین دوره مسابقات سلینگ کشور در جزیره کیش داد.
فرضی پور در این خصوص اظهار داشت: در طول دهه های گذشته جزیره کیش یکی از پیشتازان حوزه ورزش کشور بوده است . در این بین وجود خطوط ساحلی گسترده ، آبهای شفاف و لاجوردی و قرارگیری در مسیر بادخیز خلیج فارس، کیش را به یکی از قطب های اصلی ورزشهای بادبانی و دریایی کشور تبدیل نموده است.
وی افزود : در بین رشته های ورزشی دریایی، رشته های سیلینگ از المپیک 1900 در تمامی رویدادهای المپیکی بشکل پیوسته حاضر بوده و امروزه این رشته های ورزشی علاوه بر المپیک ، در بازیهای آسیایی و بازیهای جهانی ساحلی حضور پر رنگی دارند ، بر این اساس در مناطق و شهرهای ساحلی می بایست از ظرفیت های اقلیمی در جهت گسترش آن در بین جوانان استفاده کنیم.
مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم گفت : مسابقات سلینگ با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش ،موسسه ورزش و تفریحات سالم و بخش خصوصی با برند کیش ،هر ساله در نیمه دوم آبان ماه به مناسبت روز ملی کیش برگزار خواهد شد.
این رقابت ها در سال 1400 در پنج کلاس کایت بردینگ ، ویندسرفینگ ، هابی 16 ، لیزر و آپتیمیست بمدت 6 روز برگزار می شود.

شایان ذکر است ، اولین دوره رقابت های قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی کایت بردینگ نیز در اردیبهشت ماه 98 به میزبانی جزیره زیبای کیش برگزار شد.

منبع
سازمان منطقه آزاد کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا