موضوعات داغ

اگر تهران ویژگی های مقر شدن را داشت، ده سال بادبانی کشور تعطیل و ما خانه نشین نمی شدیم.

ghader 1024x812 - اگر تهران ویژگی های مقر شدن را داشت، ده سال بادبانی کشور تعطیل و ما خانه نشین نمی شدیم.

قادر‌ درویشی ورزشکار مهابادی و عضو سابق تیم ملی بادبانی ایران در خصوص تصمیم وزارت ورزش و جوانان مبنی بر تشکیل فدراسیون بادبانی گفت : مجزا شدن بادبانی از قایقرانی و تشکیل فدراسیون مستقل مسلما به نفع بادبانی‌ است و میتواند نقطه عطف پیشرفت این رشته ورزشی برای کل ایران باشد.
این کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی در ادامه افزود : در پاییز امسال بر پایه پیشنهاد و تصمیم دکتر‌ سجادی‌ وزیر ورزش و جوانان تصویب شد که مقر فدراسیون تازه تاسیس بادبانی در‌جزیره ی کیش باشد که بسیار تصمیم درست ، منطقی و کاربردی‌ بود و همه ما امیدوار‌ بودیم ، چون می دانستیم که سرعت پیشرفت بادبانی‌ با این‌ تصمیم چندین برابر میشود. اما با گذشت چندین ماه از‌ تشکیل فدراسیون جدید ، هنوز این امر محقق‌ نشده و جامعه ی‌ بادبانی منتظر‌ اجرای این وعده از سوی وزارت ورزش است .
عضو سابق تیم ملی بادبانی ایران در خصوص تعلل شروع فعالیت بادبانی کشور گفت : من از سال ۸۸ که فعالیت بادبانی در‌ ایران آغاز گردید ، در تمامی اردوها ، ‌مسابقات داخلی و‌ بین المللی تیم ملی را همراهی کرده ام. به قول دوستان ما جزو‌ اولین های بادبانی ایران هستیم‌ و نسل طلایی بادبانی ایران بشمار می آییم. یکی از مهمترین دلایلی که موجب تعطیلی بادبانی ایران در سال 91 شد و تمام آرزوهای خیل عظیم ورزشکاران بادبانی ایران را نقش بر آب کرد ، عدم وجود این فدراسیون در کنار دریا بود. من به عنوان یکی ‌از‌ ورزشکاران قدیمی ‌بادبانی‌ ایران صمیمانه از‌ مسئولین امر‌ تقاضا دارم که مقر فدراسیون به شکل واقعی به جزیره ی‌کیش انتقال داده شود. وگرنه دوباره از ورزش بادبانی تنها یک اسم روی دیوار ساختمان و چند کارمند در تهران باقی می ماند . بدون شک پیشرفت سیلینگ ایران با کنترل از راه دور فدراسیون بطور جد مختل خواهد شد.

ghader 2 - اگر تهران ویژگی های مقر شدن را داشت، ده سال بادبانی کشور تعطیل و ما خانه نشین نمی شدیم.

درویشی در پایان افزود : من خودم ساکن استان آذربایجان غربی ام . اما بواقع جزیره کیش بهترین انتخاب کشور برای مرکز مدیریت و مقر فدراسیون بادبانی است ، زیرا ویژگی هایی نظیر موقعیت مکانی جزیره ی کیش و سواحل بسیار مناسب برای سیلینگ ، وجود‌ زیر ساخت های مناسب برای ایجاد سیلینگ‌‌سنتر با استانداردهای روز ، همکاری همه جانبه مسئولین مربوطه و فراهم‌کردن‌ امکانات لازم‌ ، وجود حامیان مالی درخور شان و‌‌ قوی برای فدراسیون و بادبانی ، دارا بودن پتانسیل مناسب میزبانی مسابقات یا اردوهای بین المللی کیش و مهمتر از همه ، حضور کارشناسان و مدیران عالی و میانی متخصص حوزه ورزشهای دریایی و بادبانی را بهترین گزینه ی حال حاضر کشور‌ برای مقر فدراسیون بادبانی نموده است. اگر تهران این ویژگی ها را داشت که ده سال ما را خانه نشین نمی کردند و بادبانی تطعیل نمیشد.
ورزشکارانی‌ مثل من و هم نسل های‌ خودم در بادبانی بسیار مشتاقیم‌ که بتوانیم در‌ بخش های اجرایی و فنی به فدراسیون کمک کنیم. نسل ما توسط مربیان خارجی آموزش دیده و ماهها در اردوهای خارجی و رویدادهای بین المللی کسب تجربه نموده است . سپس در دانشگاههای کشور در رشته های مرتبط با مدیریت ورزشی تا مقطع کارشناسی ارشد و حتی دکتری تحصیل نموده ایم. اگر قرار نیست که ما در فدراسیون بادبانی کشور خودمان جایی داشته باشیم ، پس این فدراسیون را دقیقاً برای چه اشخاصی و کدام جامعه ورزشی ایجاد نموده اند؟
هیچکدام از هم نسل های من به فکر‌ منافع شخصی خود نیستند و تمام دغدغه ی ما فقط موفقیت بادبانی ایران است و با علم به اینکه ما مطمئنیم میتوانیم مثمر ثمر باشیم ، با اشتیاق کامل در خدمت بادبانی هستیم‌ و از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.

منبع
ایران سیلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا