موضوعات داغ

دعوت فدراسیون جهانی سیلینگ از حمید شمالی برای حضور در برنامه توسعه پارا سیلینگ جهان

WhatsApp Image 2022 04 29 at 2.09.43 PM 1024x683 - دعوت فدراسیون جهانی سیلینگ از حمید شمالی برای حضور در برنامه توسعه پارا سیلینگ جهان

به نقل از فدراسیون قایقرانی ایران، فدراسیون جهانی سیلینگ از حمید شمالی جهت شرکت در برنامه جهانی توسعه پارا سیلینگ دعوت بعمل آورد.

حمید شمالی بعنوان موسس و مدرس کلاس کایت در فدراسیون قایقرانی ایران ، اولین آسیایی و تنها ایرانی عضو هیئت رئیسه انجمن جهانی کایت بردینگ فدراسیون سیلینگ بوده و هم اکنون عضو شورای توسعه و آموزش این کلاس در IKA است. ایشان سابقه حضور در کمیته اجرائی (Race Committee) مسابقات فرمولا کایت قهرمانی اروپا 2017 را در کارنامه خود دارد. ایشان هم اکنون عضو شورای راهبردی فدراسیون قایقرانی ایران ، دبیر و مسئول کمیته سیلینگ هیئت قایقرانی منطقه آزاد کیش است.
لازم بذکر استWorld Sailing  تلاش خود را برای بازگرداندن سیلینگ به عنوان یک رویداد در بازی های پارالمپیک 2028 لس آنجلس آغاز کرده است.
سیلینگ اولین بار در سال 1996 به عنوان یک ورزش نمایشی به پارالمپیک معرفی شد و چهار سال بعد به دو رویداد کامل در پارالمپیک سیدنی افزایش یافت. با استفاده از 2.4Mr و Sonar برای سیدنی 2000، یک Keelboat یک نفره و یک قایق قایق سه نفره انتخاب شدند. از آن زمان، یک رویداد دو نفره سیلینگ برای پارالمپیک پکن در سال 2008 اضافه شد.
سیلینگ تا سال ۲۰۱۶ در بازی‌های پارالمپیک حضور داشت، اما در بازی‌های توکیو شرکت نکرد و تلاش برای الحاق مجدد آن برای پاریس ۲۰۲۴ ناموفق بود.
دلیلی که کمیته بین المللی المپیک (IOC) برای حذف سیلینگ از ترکیب ورزش های پارالمپیک خود عنوان کرد، عدم دسترسی جهانی بود، زیرا کشورهای بسیار کمی در این سطح در این ورزش شرکت می کنند.
پیشنهاد فدراسیون جهانی سیلینگ برای بازگرداندن این ورزش بر تنوع، جهان شمول بودن، مقرون به صرفه بودن، توسعه و افزایش تعداد رویدادهای پارا سیلینگ آزاد در سراسر جهان متمرکز خواهد بود.

برنامه توسعه پارا سیلینگ (کلاس کایت) برای اولین بار در جهان توسط فدراسیون جهانی سیلینگ از تاریخ 23 تا 26 ژوئن 2022 در لیک گاردا ایتالیا برگزار شد و از تاثیرگذارترین افراد جهان مرتبط با این رشته جهت بازگرداندن سیلینگ به پارا المپیک لوس آنجلس 2028 دعوت بعمل آورده شده است.

منبع
فدراسیون قایقرانی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا