موضوعات داغ

می توان انتظار روزهای بهتری برای سیلینگ ایران داشته باشیم

masoud janinasab 1024x622 - می توان انتظار روزهای بهتری برای سیلینگ ایران داشته باشیم

مسعود جانی نسب ، ورزشکار کلاسهای ILCA  ،  420 و Hobie 16 در رابطه با استقلال سیلینگ (بادبانی) گفت : خوشحالم که بعد از سالها اتفاقی که منتظرش بودم افتاد و سیلینگ به عنوان یک رشته ورزشی بزرگ المپیکی که مدال‌های متعددی دارد به یک فدراسیون مستقل ورزشی تبدیل شده است. حالا شاید بتوانیم انتظار روزهای بهتری را برای سیلینگ  ایران داشته باشیم.
عضو سابق تیم ملی سیلینگ (بادبانی) ایران در رابطه با مسیری که سیلینگ ایران در برهه حساس آغاز به کار بایستی طی کند افزود: از نظر من مهمترین و حیاتی ترین عاملی که می تواند این ورزش را چند پله به جلو منتقل نماید، استفاده از نیروهای متخصص سیلینگ موجود است و این تصمیم می تواند مسیر رشد و توسعه ورزش ما را هموارتر و کوتاه تر کند. عموم ورزشکاران نسل اول با بهترین مربی های اروپایی تمرین کرده اند و تجربه حضور در مسابقات بزرگ بین المللی را دارند. اگر بخواهیم از نقطه صفر شروع کنیم، حداقل سه تا چهار سال زمان نیاز است تا چنین دانش و تجربه دوباره ای را در سیلینگ کشور بسازیم.
جانی نسب که تجربه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی 2018 را در کارنامه خود دارد در پایان افزود : بخاطر دارم تمام این سالهایی که در اردوهای تمرینی بودیم ، همواره ارتباط مان با مسئولین فدراسیون بسیار کم بود . ما در خطوط ساحلی شمال یا جنوب کشور بودیم و آنها در تهران در مجموعه ورزشی آزادی . این امر باعث میشد مشکلات و نقاط ضعفی که در اردوها وجود داشت به گوش مسئولین فدراسیون نرسد ، مسائل رو نبینند و آن مشکلات همواره حل نشده باقی ماند. این مسئله بزرگی است که در این مدت لطمه زیادی به ورزش سیلینگ زده است. اما هم اکنون که این تصمیم گرفته شده که فدراسیون سیلینگ در جزیره کیش مستقر باشد و از همان آغاز کار ، اجرا و تصمیم گیری در شهری باشد که دارای پتانسیل بسیار زیادی برای رشد و توسعه سیلینگ است ،  براحتی امکان برطرف شدن مسائل و نقاط ضعف موجود در این ورزش وجود داشته و ما می توانیم شاهد شکوفایی این ورزش باشیم. من اعتقاد دارم اگر سیلینگ ایران در دو مسیر پیش رو یعنی مسیر توسعه و مسیر قهرمانی به نیروهای متخصص اعتماد نماید تا تصمیمات حرفه ای گرفته شود ، در سالهای آتی شاهد فعالیت صدها قایق بادبانی در آبهای خزر و خلیج فارس خواهیم بود و مدال‌های رنگارنگی از سیلینگ به ورزش ایران تقدیم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا