موضوعات داغ

مصاحبه با “موسیمو دیگه” ، مدیر بخش پاراسیلینگ فدراسیون جهانی سیلینگ

20180917 PWSC Sheboygan CB 208 2435 e1656423672180 2048x1234 1 1024x617 - مصاحبه با "موسیمو دیگه" ، مدیر بخش پاراسیلینگ فدراسیون جهانی سیلینگ
ماسیمو دیگه” معاون مدیریت ورزش های پاراالمپیک جهانی کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) و مدیر بخش پاراسیلینگ فدرایسون جهانی سیلینگ

“موسیمو دیگه” ورزشکار پارالمپیکی که نماینده ایتالیا در سیلینگ و در کلاس سونار در بازی‌های پارالمپیک لندن 2012 شرکت کرد، در زمان حضورش در  World Sailing، مسئول ادغام Para Sailing در ساختار و رویدادهای سیلینگ جهان و همچنین توسعه و ترویج این ورزش بود.
با حضور در اولین برنامه توسعه پارا کایت در دریاچه گاردا، ایتالیا، با آقای دیگه به گفت و گو نشستیم تا درباره حرفه او تاکنون، سهم باورنکردنی وی در پاراسیلینگ و تلاش برای بازگرداندن این ورزش در پارا المپیک 2028 لس آنجلس بیشتر بدانیم.

MassimoDighecentre rdax 1198x800 90 1024x684 1 - مصاحبه با "موسیمو دیگه" ، مدیر بخش پاراسیلینگ فدراسیون جهانی سیلینگ
کلاس RS VENTURE CONNECT – قایق پاراسیلینگ 3 نفره

در طول مدتی که در فدرایسون جهانی سیلینگ هستید، به چه چیزی افتخار می کنید؟
«در طول مدتی که در World Sailing بودم، می‌توانم بگویم که به ایجاد برنامه توسعه پارالمپیک افتخار می‌کنم. PDP تأثیر زیادی در بخش‌های مختلف جهان، به‌ویژه در کشورهای نوظهور داشته است و به مردم کمک می‌کند وارد سیلینگ شوند. ما نتایج بسیار خوبی داشتیم و از سال 2017 به 44 کشور از جمله کشورهای بسیار دور دست رسیده ایم.
“من فکر می کنم ما احتمالاً زندگی برخی افراد را تغییر دادیم. برخی هرگز در هیچ ورزشی شرکت نمی کردند – اما آنها هم اکنون سیلینگ میکنند.
من همچنین احساس می‌کنم PDP به مردم کمک کرد تا احساس کنند بخشی از یک گروه هستند، زیرا بخش بزرگی از رویدادها در مورد روابط اجتماعی است و برای من این بخش بسیار مهمی از ورزش ما است.»

در چند سال گذشته چگونه شاهد پیشرفت پاراسیلینگ بوده اید؟
“ما در چند سال گذشته تغییرات زیادی ایجاد کرده ایم. ما تجهیزات را در دسترس‌تر کردیم و قایق‌هایی مانند RS Venture Connect و Hansa را در رویدادها ارائه کردیم تا ورزشکاران مجبور نباشند آنها را با خود بیاورند.
ما فرمت را تغییر دادیم تا مسابقه را هیجان انگیزتر کنیم و آن را به ساحل نزدیک کردیم تا بتوانیم تماشاگران بیشتری را درگیر کنیم.
ما شاهد افزایش تعداد کشورهای فعال در پارا سایلینگ بوده ایم. در سال 2016، ما در حدود 26 کشور بودیم – این رقم اکنون به 42 کشور رسیده است. همچنین بر برابری جنسیتی و جوانان تمرکز کرده ایم. برای مثال، رویدادهای اختصاصی برای زنان ایجاد کردیم. در حال حاضر، حدود 30 درصد از شرکت‌کنندگان را زنان و حدود 20 درصد را زیر 25 سال تشکیل می‌دهند. زمانی که ما در سال 2016 شروع کردیم، زنان بسیار کمی در این ورزش حضور داشتند و تقریباً هیچ شخص زیر 25 سال وجود نداشت.»

190702 PWS Spain MAP 1417 2048x1365 1 1024x683 - مصاحبه با "موسیمو دیگه" ، مدیر بخش پاراسیلینگ فدراسیون جهانی سیلینگ

چه چیزی است در سیلینگ است که به یک فرد معلول امکان می دهد کاری را انجام دهد که در جای دیگر نمی تواند انجام دهد؟
«می‌دانی، وقتی سوار قایق می‌شوی، در همان سطح دیگران هستی. بله، بسته به نوع قایق ممکن است محدودیت های فیزیکی وجود داشته باشد، اما در بسیاری از قایق ها، زمانی که شما آنجا هستید، می توانید همه کارها را انجام دهید. شما می توانید بادبان را کوتاه کنید، می توانید قایق را هدایت کنید، می توانید همه چیز را انجام دهید.

به نظر شما حضور پارا سیلینگ در پارالمپیک چقدر برای پیشرفت این ورزش مهم است؟
به این ورزش کمک می‌شود زیرا اگر در بازی‌های پارالمپیک حضور دارید، از حمایت کمیته ملی المپیک و مقامات ملی عضو خود برخوردار هستید. حضور در پارالمپیک ساختار را تغییر می‌دهد – این ورزش بودجه بیشتری دریافت می‌کند، به معنای فرصت‌های بیشتری برای همه خواهد بود و ما می‌توانیم برنامه‌های توسعه ایجاد کنیم و اصول اولیه ورزش را رشد دهیم.»

تمرکز بعدی برای توسعه Para Sailing چیست؟
اولین مورد این است که ما باید به PDP و پروژه توسعه خود ادامه دهیم زیرا هنوز کشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که می‌خواهند در سیلینگ شرکت کنند اما فرصت، تجهیزات یا دانش ندارند. بنابراین ما باید به دسترسی به همه افراد در سراسر جهان ادامه دهیم.
“من فکر می کنم کاری که اکنون در زمینه تهیه تجهیزات انجام می دهیم بسیار مهم است و باید این کار را ادامه دهیم زیرا می تواند به بسیاری از سیلورها کمک کند و با تجهیزات یک تقویم مناسب رویدادها ارائه می شود که به افراد امکان می دهد رویدادهای مختلف را وارد کنند و یک برنامه و مسیر موفق را ایجاد کنند.
و آخرین نکته این است که همچنان اطمینان حاصل کنیم که ورزش مطابق با زمانه است، همانطور که با Para Kite PDP در ایتالیا [در ژوئن 2022] انجام می دهیم. ما می دانیم که کایت برد در حال حاضر در چرخه المپیک بسیار مهم است، و ما از بسیاری از سیلورها در مورد بررسی پارا کیتینگ سؤالاتی داشتیم. بنابراین، ما می‌خواستیم این رشته جدید را معرفی کنیم زیرا تماشا و اجرای آن هیجان‌انگیز است و می‌توانیم به جوانان بیشتری دسترسی پیدا کنیم. اگر می‌خواهیم روند رشد خود را ادامه دهیم، باید جوانان را درگیر کنیم و به آینده فکر کنیم.»

20161108 WSAC 440 1 e1656423941898 2048x1254 1 1024x627 - مصاحبه با "موسیمو دیگه" ، مدیر بخش پاراسیلینگ فدراسیون جهانی سیلینگ

چگونه مردم می توانند در Para Sailing مشارکت کنند؟
اولین چیز این است که به باشگاه خود بروید و در مورد مشارکت بپرسید. اگر باشگاه شما فعال نیست، می توانید از فدراسیون ملی خود سوال کنید. همچنین می توانید بررسی کنید که چه رویدادهایی در وب سایت World Sailing وجود دارد. منابع زیادی در مورد اینکه با چه کسی در منطقه خود تماس بگیرید وجود دارد و افراد زیادی هستند که می توانند کمک کنند و بسیار خوشحال هستند که به شما کمک کنند، بنابراین از طریق کانال های اجتماعی Para Sailing با ما در تماس باشید!

چند کلمه برای تشویق مردم به BacktheBid#؟
کمپین BacktheBid# برای من شگفت انگیز بود. ما در ماه‌های گذشته یک برنامه ارتباطی بزرگ انجام داده‌ایم، و برای من شگفت‌انگیز بود که دیدم جامعه سیلینگ در سراسر جهان چگونه درگیر شده است. ما واکنش‌هایی از سراسر جهان داشته‌ایم، از سیلورهای برتر، باشگاه‌ها، رویدادهای بزرگ تا گروه‌های کوچکی که همگی از این پیشنهاد حمایت کرده‌اند. این احساس بسیار مهمی است – عشق همه و اینکه ما عضوی از یک خانواده بزرگ هستیم. من مطمئن هستم که با این حمایت می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا